У сьогоднішньому випуску «Яблуні» я хотів би розповісти нашим читачам про перший судовий позов, пов’язаний з визначенням місця розташування користувача, запуск програми з оптової купівлі додатків з App Store, відео-порівняння двох MacBook Air і невелика зміна в дизайні клавіатур Apple.

Кореєць отримав 946$ від Apple

Здавалося б, неприємна для Apple історія з помилками в роботі локаційних сервісів вже позаду. Тоді всі гадали, в яку суму компанії виллється ця проблема, адже жителям країн з розвиненою та нормально функціонуючої судової системою і тільки дай привід посудитися, вимагаючи від успішних компаній шестизначні суми.

Виявляється, поки що офіційно Apple заплатила всього лише 946$ корейцю з неблагозвучним ім’ям Кім Хунг-сук (Kim Hyung-suk), який подав до місцевого суду відразу після початку скандалу.

На жаль, інші подробиці справи невідомі як і те, чим керувався суд при винесенні вердикту. Але юристи, що представляють інтереси Кіма, підтвердили: Apple заплатила всю суму до останнього цента! :)

Запуск програми Volume Purchase

Днями Apple запустила нову програму для великих компаній і корпорацій, що дозволяє здійснювати «оптові» покупки мобільних додатків з App Store замість того, щоб реєструвати кожному співробітнику свій персональний робочий Apple ID, поповнювати його грошима і здійснювати в кожному з акаунтів покупку традиційним способом.

За цією програмою можна придбати будь-яке платне додаток з App Store, але на даний момент ні про які знижки мова не йде — Apple пропонує лише централізовано керувати покупками великої кількості копій одних і тих же програм і спростити спосіб їх розповсюдження, передаючи redeem-коди на завантаження за допомогою електронної пошти або корпоративного веб-сайту.

На жаль, зараз програма Volume Purchase працює тільки для американських компаній і організацій. Але якщо тестування пройде успішно, вона буде запущена по всьому світу.

Відео-порівняння двох MacBook Air

Ще вчора ми встановили, що за результатами синтетичних тестів нові MacBook Air не тільки у 2+ рази перевершують аналогічні моделі попереднього покоління “повітряних” ноутбуків, але і порівняти з торішнім топовим 17″ MacBook Pro.

Однак, в реальному житті все трохи складніше. Тому користувач YouTube з ніком theunits3, що представляє компанію AyeGear, опублікував відео, на якому обидва ноутбука виконують звичайні повсякденні завдання: завантаження, відкриття додатків і роботу з відео в iMovie.

Висновки кожен зробить для себе сам.

Клавіатури для роботи в Lion

Співробітники блогу iSpazio помітили одну маленьку, але дуже цікаву деталь: разом з новими комп’ютерами в роздрібні магазини Apple стали надходити оновлені яблучні клавіатури.

По суті справи, вони нічим не відрізняються від звичайних дротяних і бездротових клавіатур Apple, але на функціональні клавіші F3 та F4 замість старих піктограм Expose і Dashboard тепер з’явилися два нові позначення:

Відтепер клавіша F3 відповідає за відображення Mission Control, а F4 запускає Launchpad. А що, гарна ідея, треба буде спробувати будинку так налаштувати!