У сьогоднішньому номері «Яблуні» я розповім нашим читачам про оновлення Logic Pro Logic Express, до версії 9.1.5, чергові досягнення Apple, в результаті яких вона стала однією з найбільш інноваційних і найдорожчою компанією світу, а також про новий виток судових розглядів проти Samsung.

Оновлення Logic Pro Logic Express 9.1.5

Apple оновила Logic Pro Logic Express до версії 9.1.5, в яких підвищується загальна стабільність додатків, виправлені різноманітні помилки і покращена сумісність з деякими плагінами і пристроями. Ці оновлення рекомендується для установки всім користувачам Logic.

Згідно офіційно документації, головними змін в обох апдейта є наступні:

  • Всі інструменти і плагіни ефектів, які використовують LFO, тепер коректно працюють при тактів синхронізації.
  • Клавіатурний шорткат Toggle Zoom повертає до попереднього рівня зума, як і очікує користувач.
  • Покращена сумісність з USB-аудіо інтерфейс Apogee Duet 2.
  • Повний список змін для Express-версії.
  • Повний список змін для Pro-версії.

Як завжди, завантажити апдейти можна за допомогою системної утиліти Оновлення програм (Software Update) або з сайту підтримки Apple за цими посиланнями:

  • Logic Express (DMG, 138,84 МБ).
  • Logic Pro (DMG, 192,55 МБ).

П’ята інноваційна компанія в світі

Forbes склав рейтинг найбільш інноваційних компаній світу, в якому Apple опинилася на п’ятому місці. У цьому списку лідирує Salesforce.com на другому місці — Amazon, третя позиція дісталася Intuitive Surgical, а четверта — Tencent Holdings. Google відстав від Apple всього на 2 місця.

Інші компанії, гідні згадки, зайняли наступні рядки: Nintendo (20), Activision Blizzard (22), PepsiCo (50), Adobe Systems (54), HTC Corp (56) і Qualcomm (61). Oracle — компанія кращого друга Стіва Джобса стала 77-й, а Microsoft підкорилася лише 86-я позиція. Повний список доступний тут.

При залишенні рейтингу Forbes користувався такими характеристиками: середнім відсотком зростання продажів і чистого прибутку за останні 5 років, ринковою вартістю підприємства та показником Innovation Premium (наскільки інвестори збільшують вартість акцій компанії в очікуванні майбутніх результатів, нових продуктів або послуг).

Черговий рекорд Apple

На тлі останніх фінансових катаклізмів компанії з Купертино вдалося встановити черговий рекорд. Правда, на цей раз привід куди більш вагомий, ніж перевищення 400$ позначки за акцію — вчора кілька разів Apple стала найдорожчою компанією світу, зумівши ненадовго випередити за величиною ринкової капіталізації нафтогазову корпорацію Exxon Mobil — 341,55 млрд. проти 341,42 млрд. доларів.

Правда, до закриття торгів XOM все-таки повернув собі почесне звання «найбільш цінного публічної компанії світу», а відрив від AAPL на даний момент складає трохи більше 1,5 млрд. доларів.

Попередню заборону на продаж Galaxy Tab 10.1 в Німеччині

Apple домоглася перших значних результатів проти Samsung. Слідом за недавній затримкою продажів Galaxy Tab 10.1 в Австралії, яблучна компанія добилася попереднього заборони на продаж цього ж планшета на території Європейського Союзу за винятком Голландії (але там зараз розглядається аналогічний позов).

Після оголошення вердикту районного суду в Дюссельдорфі представник Apple Крістін Хугет (Kristin Huguet) підтвердила цю інформацію агентству Bloomberg:

«Ми чекали цього, оскільки останні продукти Samsung дуже схожі на iPhone і iPad „залізом“, користувальницьким інтерфейсом і навіть зовнішнім виглядом упаковки».

За кожне порушення заборони Samsung зобов’язаний заплатити Apple за 250 тис. євро, а у разі систематичних порушень керівні особи Samsung будуть засуджені до позбавлення волі строком до двох років — це звичайні санкції німецького законодавства щодо порушників попередніх судових заборон.