У сьогоднішньому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим читачам про що відкрилася в Бразилії фабрику Foxconn, яка вже приступила до збірки яблучних планшетів, можлива поява сканера для iOS з підтримкою OCR, виробництво процесорів A6 і A7 компанією TSMC і деякі подробиці про нові Thunderbolt Display.

Фабрика Foxconn в Бразилії

На цьому тижні бразильський міністр науки і технології Алоїзіо Меркаданте підтвердив, що новий завод у Жундіаї готовий, вже зараз виробляє яблучні планшети і почне їх поставки в грудні цього року.

«Спочатку багато хто сприйняв ідею будівництва заводу з сумнівом, але зараз він готовий, а компанія вперше буде виробляти iPad за межами Китаю. Ми зробили великий крок для поширення цифрових технологій в країні», — сказав Меркаданте.

Поява нової фабрики стало результатом спільних зусиль бразильського уряду і Foxconn, який інвестував у будівництво близько 12 млрд. доларів. Також, завдяки виробництва планшетів iPad, нову роботу знайдуть 80 тис. робітників і 20 тис. інженерів, частина з яких вже вирушила до Китаю на навчання.

OCR-сканер для iOS

За даними анонімного співробітника Apple, компанія працює ще над одним «рідним» додатком для iOS, яке дозволить перетворити іДевайс в цифровий сканер з можливістю розпізнавання тексту, оскільки в кожному поколінні пристроїв поліпшується якість вбудованих камер.

Додаток може працювати наступним чином: після його відкриття користувач підносить iPhone до документа або об’єкта, який потрібно відсканувати, і робить його фотографію. Далі утиліта надасть текстові блоки і спробує їх розпізнати, дозволяючи зберегти підсумковий результат в PDF документа Pages або, наприклад, в Адресну книгу, якщо користувач сканував візитну картку.

На жаль, джерела не вказали, яке саме рішення для розпізнавання тексту буде використовуватися (у Apple є кілька патентів в цій області) і чи буде дана система включена в iOS 5.

TSMC і виробництво процесорів A6 і A7

Можлива відмова від послуг Samsung і вибір Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) як головного виробника SoC для майбутніх мобільних гаджетів Apple обговорювалося мало не з початку року. Ці чутки посилилися, коли стало відомо, що тайванці випустили пробну серію процесорів A6, виконаних по 28-нм технологічному процесу.

Але, за повідомленням Digitimes, нова укладена угода між Apple і TSMC може бути більш обширною, ніж передбачалося спочатку, оскільки тайваньцем крім виробництва A6 буде доручено доопрацювати технології для створення ще більш просунутих чіпів Apple A7 (20-нм).

Купертіно на даний момент активно конкурує з Samsung у правовому полі, тому не дивно, що компанія хоче як мінімум підстрахуватися і бути менш залежними від корейців.

Можливості підключення Thunderbolt Display

На сайті підтримки Apple з’явилася нова стаття «Apple Thunderbolt Display (27-inch): Connection options for Thunderbolt Macs», в якій говориться, скільки зовнішніх дисплеїв може бути підключено до останнім поколінням яблучних комп’ютерів. Ультрапортативний MacBook Air (Mid 2011) здатний працювати тільки з одним Thunderbolt Display, що не дивно, а MacBook Pro (Early 2011), iMac (Mid 2011) і Mac mini (Mid 2011) підтримують підключення двох зовнішніх дисплеїв.

До речі, з цією статтею стався один дуже цікавий конфуз — в її початковій редакції згадувався iMac (Late 2011), що стало причиною чуток про швидкий вихід нових моделей моноблоків. Правда, через пару годин помилку помітили і виправили.