У сьогоднішньому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим читачам про акції компанії з Купертіно, наслідки небувалого попиту на нове покоління iPhone, про смартфон Galaxy Nexus, який на думку Google і Samsung повинен скласти конкуренцію iPhone 4S, і міні-сайт, присвячений Стіву Джобсу.

Акції Apple

Вартість акцій — це дивовижна величина, яку може підняти до небес або перекинути на дно будь-який малий подія. Однак, їх динаміка може розповісти багато про що. Наприклад, наскільки добре (або погано) йдуть справи у певній компанії.

І немає нічого дивного в тому, що запуск iPhone 4S дуже позитивно вплинув на динаміку акцій Apple (AAPL), які в черговий раз відновили історичний максимум і до кінця п’ятниці зупинилися на позначці в 422$ за штуку.

Далі-більше: в очікуванні вчорашнього оголошення квартальних підсумків вартість акцій і зовсім злетіла до величини в 426,38$, але незабаром вони знову «просіли», оскільки аналітики та інвестори сподівалися на більш значні результати.

Ажіотаж навколо запуску iPhone 4S

На початку цього тижня компанія Apple оновила американську і канадську версію свого сайту, додавши в секцію «How to buy iPhone 4S» інформацію про те, що тепер новий смартфон продається в роздрібних магазинах тільки після бронювання. Для цього клієнтам потрібно відвідати сайт Apple після 21:00 кожен вечір, зарезервувати свою покупку і забрати її вже на наступний день.

Що цікаво, на європейських сайтах Apple зараз діють аналогічні умови. Зате будь-який місцевий житель може прийти в магазин і купити мобільний гаджет за принципом «хто перший прийшов, того першого і обслужили» за умови укладення контракту з стільниковим оператором. Цілком можливо, що така міра була введена спеціально, щоб «відсіяти» довгі черги з перекупників, які були характерні для торішнього запуску iPhone 4.

Згадуючи Стіва

Рівно два тижні тому Apple запропонувала всім поділитися своїми спогадами, почуттями і думками у зв’язку з відходом з життя Стіва Джобса. За цей час на поштову скриньку [email protected] прийшло понад мільйон листів від його друзів, колег, ледве знайомих або зовсім незнайомих людей. Вся електронна кореспонденція була ретельно відсортували і розміщена на міні-сайті «Згадуючи Стіва» за адресою http://www.apple.com/stevejobs/.

Також, сьогодні в рамках спеціальної церемонії, на якій буде вшановано пам’ять засновника яблучної компанії, на півтори години будуть закриті Apple Store, що дозволить співробітникам цих роздрібних магазинів у прямому ефірі спостерігати за заходом.

Черговий конкурент iPhone 4S

Вчора Google і Samsung представили свою нову розробку — смартфон Galaxy Nexus, який володіє наступними технічними характеристиками:

  • 2-ядерний процесор ARM Cortex A9 з тактовою частотою 1,2 ГГц;
  • 1 ГБ оперативної пам’яті;
  • 4,65″ дисплеєм з роздільною здатністю 1280х720рх, виконаний за технологією Super AMOLED;
  • флеш-накопичувач на 16 і 32 ГБ;
  • підтримка мереж 4G і Near Field Communication (NFC);
  • та інші «плюшки».

Крім цього, він стане першим смартфоном, що працює на новій версії операційної системи Google Android 4.0 з кодовою назвою «Ice Cream Sandwich», яка запропонує змінений зовнішній вигляд, простоту використання і безліч нових функцій. Наприклад, можливість автоматичного розблокування гаджета шляхом розпізнавання обличчя власника (на фото — Матіас Дуарте, головний дизайнер Android):

Спочатку його продажу планувалося почати 11 жовтня, але у зв’язку зі смертю Стіва Джобса були перенесені на більш пізній термін.