Новий номер нашої «Яблуні» стане не тільки ювілейним, але і позаурочних, оскільки за ці дні сталося ще декілька подій, про які я просто не можу не розповісти. Сьогодні піде мова про першу рекламі iPhone 4S, новому дисплеї Toshiba і думці Енді Рубіна про Siri.

Перша реклама iPhone 4S

В четвер Apple запустила в ротації на телебаченні перший рекламний ролик iPhone 4S, який присвячений головною «фішкою» нового смартфона — віртуального голосовому помічнику Siri. Як правило, реклама зосереджена на взаємодії користувачів зі смартфоном, а не на мегагерцах процесора або графічних чіпсетах, які все одно не цікавлять звичайних людей. Закінчується 30-секундне відео фразою «скажіть привіт самому дивовижному iPhone!»

Новий дисплей Toshiba

З запуском iPhone 4 яблучна компанія встановила новий стандарт для екранів мобільних гаджетів, використовуючи технологію Retina, яка дозволяє досягти значної роздільної здатності в 326 ppi (пікселів на дюйм). З тих пір сетчаточными дисплеями обзавелися iPod touch і iPhone 4S, а в мережі активно обговорюються чутки про те, що в майбутньому поколінні iPad буде встановлено 9,7″-екран з роздільною здатністю 2048 х 1536 пікселів.

Але компанія Toshiba пішла ще далі і представила 6,1″-дисплей з роздільною здатністю 2560х1600 точок (498 ppi), кутами огляду 176 градусів і контрастністю 1000:1. Ці LCD-панелі високої чіткості ґрунтуються на спеціальній технології обробки полі-кремнію (LTPS) при низькій температурі і тонкоплівкових транзисторах на скляній підкладці, що дозволяє досягти високої чіткості зображення з фотографічною якістю». Різниця помітна навіть неозброєним поглядом:

Наскільки відомо, Apple не було планів по випуску планшета з діагоналлю дисплея менше 9,7″, що неодноразово підкреслювалося офіційними особами компанії з Купертіно. Але вже зараз зрозуміло, що виробники з задоволенням прийняли правила гри і почали плавний перехід до дисплеїв з високою роздільною здатністю.

Енді Рубін: «Смартфон не повинен бути помічником»

З кожним днем все більше і більше людей пізнають красу спілкування з голосовим помічником Siri. Однак, на думку Енді Рубіна (віце-президента Google і глави підрозділу, що займається розробкою Android), всі ці користувачі неправі.

Спілкуючись з Уолтом Моссбергом на азійській конференції All Things D, Рубін заявив приблизно наступне:

Я не вірю в те, що ваш телефон повинен бути помічником. Телефон являє собою інструмент для спілкування. Ви не повинні спілкуватися з телефоном, ви повинні бути в говорити з ким-небудь на іншій стороні телефонної лінії.

З іншого боку, Енді вважає, що «розмова з телефоном є якоюсь мірою природним», оскільки історично людина завжди це робив, спілкуючись зі своїми співрозмовниками, і пропонує подивитися, як дана технологія пошириться. Звичайно, саме по собі розпізнавання людської мови не є чимось новим:

Це не нове поняття, але Apple проробили гарну роботу і визначили, коли технологія буде готова до запуску для споживачів.