У сьогоднішньому номері «Яблуні» мова піде про технології Thunderbolt, яка готується з’явитися на PC-комп’ютерах наступної весни, запуск спеціального розділу iTunes Match на сайті Apple і інвестиціях Foxconn для створення нових виробничих потужностей з випуску iPhone.

Intel готовий надати Thunderbolt для PC

Виробники персональних комп’ютерів почали отримувати повідомлення від Intel про те, що вже в квітні 2012 року компанія надасть повний доступ до Thunderbolt, тому великі гравці ринку PC зможуть обладнати свої комп’ютери новим високошвидкісним портом вводу/виводу.

У цьому році Apple не стала ексклюзивним партнером Intel для запуску технології, але і зробила її стандартним архітектурним рішенням для своїх десктопів і ноутбуків, забувши, хіба що, про Mac Pro. За наявними даними, Intel зв’язався з декількома іменитими виробниками PC і запропонував їм випускати в наступному році материнські плати різних форм-факторів, обладнані портом Thunderbolt.

Можливо, угоду з Apple не принесло компанії відчутної вигоди. З іншого боку, ексклюзивна домовленість закінчується приблизно в цей же час і керівництво Intel прийняло рішення просувати технологію в маси. Першими зацікавленість в адаптації Thunderbolt висловила компанія Sony.

Крім цього, у своїх майбутніх материнських платах Intel планує залишити підтримку USB 3.0.

Сторінка iTunes Match

На цьому тижні Apple запустила на своєму офіційному сайті новий розділ з описом та практичними рекомендаціями щодо використання iTunes Match, який був запущений в листопаді для американських користувачів і заробив 17 інших країнах світу півтора тижні тому.

На сторінці представлена інформація та відеоролик новому музичному сервісі Apple, порядок дій для активації Match і невеликий FAQ з 10 найбільш поширених питань, в тому числі, головного: чи буде доступно потокове відтворення музики або її потрібно спочатку завантажити на пристрій і тільки потім слухати?

Виявляється, іДевайсы тільки завантажують треки, щоб користувачі могли їх слухати навіть без підключення до інтернету. Apple TV підтримує тільки потокове відтворення. А на комп’ютерах ви можете і стримить композиції з iCloud, і завантажувати їх на жорсткий диск.

Foxconn інвестує 1.1 млрд. доларів

Згідно з даними ресурсу Want ChinaTimes, у наступному році має розпочатися будівництво найбільшого заводу смартфонів у світі, який дозволить не тільки збільшити обсяг випуску мобільних гаджетів, але і принести китайському гігантові значний прибуток при відносно невеликих витратах.

«Новий завод буде розташований на території Наукового парку Foxconn в Чженчжоу і збільшить кількість виробничих ліній до 95», — заявив представник комісії розвитку і реформ провінції Хенань. План розширення, вартість якого оцінюється в 7 млрд. юанів (1,1 млрд. американських доларів), як очікується, принесе дохід від продажів в розмірі 20 млрд. доларів США в 2012 році.

На поточному фабриці Foxconn в Чженчжоу в даний момент працює приблизно 130 000 чоловік, які здатні випускати близько 200 000 яблучних смартфонів на добу. Відкриття другого такого об’єкта дозволить вдвічі збільшити обсяги випуску iPhone.