У сьогоднішньому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим читачам про кілька цікавих цифр, пов’язаних з iPhone 4S, можливої реалізації нового бездротових мереж стандарту 802.11 ac у майбутніх яблучних продуктах, а також про готовність Apple приступити до підкорення індійського ринку.

Цікава статистика про iPhone 4S

Згідно з новим дослідженням компанії Consumer Intelligence Research Partners, близько 36% покупців iPhone 4S в період з жовтня по грудень 2011 року відмовилися від смартфонів на інших платформах (Android, Blackberry або WebOS). Це в 2 рази більше результату попереднього опитування, проведеного аналітиками цієї ж фірми безпосередньо після запуску нового покоління iPhone — тоді замінити свій гаджети на 4S висловили бажання лише 18% користувачів.

Згідно з цим же дослідженням, близько 21% покупців вирішили придбати «топову» 64 ГБ модель iPhone 4S. Але що вони вирішили зробити зі своїми «старими» смартфонами? Те ж, що і ми з вами — майже половина власників таких гаджетів подарували його рідним чи близьким, або ж продали безпосередньо після купівлі нового телефону.

Але найцікавішою цифрі акцентував увагу Меттью Манзарино (Matthew Panzarino) з The Next Web:

Якщо розділити 37.04 млн. iPhone на період з 98 днів у кварталі, то вийде число, яке трохи менше 377.9 тис. смартфонів, щодня проданих компанією, але при цьому трохи вище середнього рівня народжуваності у світі складає приблизно 371 тис. дітей у добу.

Це значення, ймовірно, скоро зміниться, так як рівень народжуваності не стоїть на місці, а Apple у першому кварталі через сезону різдвяних покупок зазвичай демонструє ударні результати продажів, які з часом знижуються.

Apple адаптує бездротовий стандарт 802.11 ac?

Цілком можливо, що вже в цьому році Apple додасть в свою продукцію нові бездротові чіпи, що підтримують наступну версію специфікації 802.11 ac, яку ще називають «гігабітним Wi-Fi». За повідомленнями AppleInsider, в цьому списку списку фігурують Apple TV, яблучні ноутбуки, AirPort-пристрої і навіть іДевайсы.

В новому стандарті 802.11 ac передбачені значно більш високі швидкості передачі даних в бездротових мережах, ніж у поточної специфікації 802.11 n, завдяки збільшеній від 2 до 4 разів смузі частот в 80-0160 МГц, підтримки восьми антен (існуючий стандарт підтримує до 4 антен, а в сучасних комп’ютерах Mac їх не більше трьох), а також більш ефективної передачі даних через складну модуляцію.

Специфікація ще не завершена, але зазвичай виробників це не турбує. Наприклад, в 2003 році компанія з Купертіно додала бездротові чіпи стандарту 802.11 g за 6 місяців до офіційної сертифікації. Аналогічне рішення Apple прийняла і щодо 802.11 n у 2006, задовго до його схвалення.

Залишається лише додати, що на даний момент деякі виробники зразок Quantenna або Broadcom вже анонсували сімейство чіпів, що працюють у відповідності зі стандартом IEEE 802.11 ac Draft 0.1.

Підкорення Індії

Завдяки тому, що індійський уряд дозволило іноземним компаніям вкладати інвестиції в сектор роздрібної торгівлі, у Apple з’явилася хороша можливість вийти на ринок цієї країни. Департамент промислової політики та розвитку Індії стверджує, що Купертіно зацікавлене у відкритті місцевих Apple Store і вже щосили працює над бізнес-планом.

На даний момент у світі налічується понад 360 роздрібних магазинів Apple, але в Індії компанія досі не представлена. А знаючи, наскільки добре зустріли її в Піднебесній, можна тільки припускати, як сильно «сверблять руки» у вищого керівництва Apple.