У сьогоднішньому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим читачам про значне оновлення Final Cut Pro X, забавному щодо Apple до своїх нових працівників, яким доводиться працювати над неіснуючими продуктами, попит на iPhone 4S і унікальному дизайні ультрабука HP.

Оновлення Final Cut Pro X

Вчора ввечері Apple випустила «значне» оновлення Final Cut Pro X 10.0.3, в якому виправила деякі недоліки і додала ряд очікуваних функцій. Згідно офіційному прес-релізу, до складу нової версії «революційного професійної програми для відеомонтажу» були включені наступні можливості:

  • багатокамерна редагування, яке автоматично синхронізує до 64 кутів відео та фотографій;
  • передові інструменти для колірної маніпуляції, що дозволяють обробляти зміни безпосередньо в Final Cut Pro X;
  • розширена підтримка XML для роботи з великою кількістю сторонніх додатків і модулів;
  • моніторинг мовлення, Thunderbolt підтримує пристрої та PCIe-карти.

Оновлення Final Cut Pro X 10.0.3 може бути завантажене з Mac App Store. Також, на сайті Apple є 30-денна пробна версія цього додатка.

Неіснуючі продукти Apple

Лашінскі (Adam Lashinsky) у своїй книзі «Inside Apple» досить цікаво описав процес перевірки нових співробітників компанії. Ми вже знаємо, що досить велике число «новобранців» поняття не мали, над яким проектом вони працюють. Однак, деякі з них і зовсім займали фіктивні посади або працювали над неіснуючими продуктами, перш ніж керівники могли переконатися в їх кваліфікації, надійності та вмінні тримати язик за зубами.

Цю ж інформацію підтвердив і один з колишніх інженерів Apple:

Це було першою частиною кар’єри мого друга. Протягом дев’яти місяців він працював над неіснуючим продуктом і постійно проходив складні співбесіди.

Впевнений, що такого більше немає ні в одній компанії світу.

Ажіотаж навколо iPhone 4S знижується

Запуск iPhone 4S супроводжувався небувалим ажіотажем, від якого страждали, в тому числі, онлайн-магазини Apple. Спочатку користувачам доводилося чекати замовлений смартфон протягом 1-02 тижнів, а в деяких Apple Store його неможливо було замовити. Вже через кілька місяців максимальний строк доставки скоротився до 3-05 бізнес-днів, а вчора під вартістю білих і чорних моделей з’явився напис «In Stock»:

Схоже, попит на смартфон дійсно знижується, а покупці тепер зможуть отримати новенький iPhone 4S практично відразу після замовлення (не більше 24 годин, якщо керуватися старою термінологією онлайнового Apple Store).

HP теж не копіює Apple

На сторінках «Маковода» не раз піднімалася проблема досить нахабного поведінки деяких компаній, які створюють унікальні дизайни своїх нових смартфонів і ноутбуків за допомогою двох китайців, один з яких тримає гаджет Apple, а другий обводить його олівцем.

І добре, якщо б це були одноденні noname-фірми з Китаю, які існують до першого суду з Купертіно. Але як до таких низькосортним приемчикам міг вдатися один з найбільших виробників персональних комп’ютерів у світі — HP — у мене в голові не вкладається!

Загалом, представляю вашій увазі новенький HP Envy 15 і MacBook Pro. Або MacBook Pro і HP Envy 15. Відверто кажучи, потрібен час, щоб встановити, хто є хто:

Інші цікаві матеріали по цій темі можна знайти за допомогою тега «Клони».