У черговому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим чудовим читачам про арешт аналітика, який торгував інсайдерською інформацією, продовження спору між компаніями Apple і Proview щодо використання торговельної марки «iPad», публічне тестування «хмарної» синхронізації в популярному менеджері завдань Things та відкриття пари нових магазинів Apple Store.

Арешт аналітика

За повідомленням Reuters, аналітик Джон Киннукан (John Kinnucan) був заарештований за звинуваченням у шахрайстві з цінними паперами, змові і торгівлі секретними даними. З 2008 по 2010 рік Киннукан всіма правдами і неправдами підкуповував інсайдерів, щоб добути деяку закриту інформацію щодо продукції Apple, в тому числі, про продажі iPhone.

Далі він продавав «отримані знання» хедж-фондам і трейдерам в Каліфорнії і Нью-Йорку, отримуючи за це пристойну грошову компенсацію. За даними слідства, сума таких «винагород» за весь період склала понад 1,5 млн. доларів.

Разом з ним були арештовані один з виконавчих директорів SanDisk Дон Барнетсон (Don Barnetson), керівники компанії Flextronics і ще понад 60 осіб, причетних до торгівлі інсайдерською інформацією.

Proview готова до переговорів

З моменту першої «сутички» яблучної компанії Proview з минув тиждень, але за цей час сталося декілька досить цікавих подій. Для початку юристи Apple відправили китайцям гнівного листа і пообіцяли подати на них в суд, оскільки Proview «вводить людей в оману своїми помилковими публічними заявами», і відмовляється виконувати попередні домовленості, що зачіпають товарну марку «iPad». Після цього адвокат Proview висловив готовність сісти за стіл переговорів і зазначив, що судові слухання будуть припинені до тих пір, поки сторони не знайдуть компромісне рішення.

Судячи з усього, моє первинне припущення підтверджується — китайці дійсно хочуть легких грошей, оскільки заявлена сума збитку становить ні багато, ні мало 2 млрд. доларів (хоча в первинному угоді йшлося про цифри на кілька порядків менше). Справа пахне вимаганням.

До речі, на фото зображений той самий IPAD (абревіатура від «Internet Personal Access Device»), з-за якого виник спір. Компанія Proview продавала такі штуковини з 1998 по 2009 рік.

Публічне тестування Things Cloud

Після року перебування в закритій беті компанія Cultured Code нарешті надала публічний доступ до «хмарної» синхронізації для популярного менеджера завдань Things. Нова функція, яка отримала назву Things Cloud, продовжує перебувати в стадії бета-тестування (нехай і публічного) і може бути активована користувачами в нових версіях програми для Mac і iOS-пристроїв. На найближчий час у компанії заплановано виправлення декількох «вузьких місць» при роботі з великими клієнтськими базами.

Cultured Code впроваджувала «хмарну» синхронізацію протягом декількох років, за що отримала чимало критики від своїх клієнтів. Більш того, навіть після запуску iCloud вони продовжували винаходити свій «велосипед», оскільки безліч користувачів Things працюють на операційних системах, що не підтримують новий сервіс Apple.

Нові Apple Store в Англії та Голландії

На початку березня повинні відкритися кілька нових Apple Store. Перший з них займе два поверхи гарного будинку в центрі Амстердама, названого в честь бізнесмена Лео Хірша (Leo Hirsch). Урочисте відкриття магазину, чутки про будівництво якого з’явилися в кінці 2010 року, заплановано на 3 березня.

Другий Apple Store повинен відкритися в універмазі Харродс, який жваві дні відвідує понад 300 тис. чоловік. У цьому самому відомому універмазі Лондона представлені магазини безлічі найбільших світових брендів. Тому поява Apple там виглядає цілком логічним і виправданим.