В останньому зимовому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим чудовим читачам про новий рекорд компанії Apple, який послідував за вчорашнім анонсом спеціального заходу, оновлення EFI для 15-дюймових моделей MacBook Pro (Late 2008) і MainStage 2.2.1, а також претензії шведської компанії щодо патенту на фірмове дія «Slide to unlock».

Абсолютний рекорд акцій Apple

По-моєму, немає нічого дивного, що після вчорашнього представлення презентації, присвяченій запуску нового покоління iPad, акції Apple знову оновили історичний максимум і продовжують дорожчати.

Ще півтора тижні тому вартість однієї акції NASDAQ:AAPL вперше в історії компанії перевищила бар’єр в 500$ за штуку, а після вчорашньої новини додала ще 30$ і побила попередній рекорд в 525,76$, встановлений у цей понеділок на момент закриття торгів.

Крім цього, з кінця 2011 року вартість акцій компанії збільшилася більш ніж на 30% (ще в грудні вони торгувалися за 403,5$ за штуку) і більш ніж у півтора рази за останні 5 місяців. Цікаво, чи зуміє компанія побити бар’єр в 600$ після запуску iPad 3?

Реліз кількох оновлень

Вчора Apple випустила оновлення для 15-дюймових моделей MacBook Pro, які були випущені в кінці 2008 року. Цей мініатюрний апдейт (його розмір складає всього 1,8 МБ) виправляє проблему з графічною підсистемою і мерехтінням дисплея, обговорення якої власники ноутбука присвятили 3,5 року і сотні сторінок в топіках на форумах технічної підтримки Apple.

Завантажити MacBook Pro EFI Firmware Update 2.8 можна за допомогою системної утиліти «Оновлення програм» або з сайту яблучної компанії за цією адресою. Ще раз зазначу, що апдейт призначений лише для 15-дюймового MacBook Pro (Late 2008) з останньою версією операційної системи — Leopard 10.5.8, Snow Leopard 10.6.8 або Lion 10.7.3.

Також Apple випустила нову версію MainStage 2.2.1, музичного для живих виступів. Відповідно до приміток до релізу, крім традиційних покращення стабільності та продуктивності це оновлення усуває 16 окремих проблем.

Завантажити MainStage 2.2.1 можна прямо з Mac App Store, так як Apple розмістила цей додаток і Logic Pro у своєму програмному магазині ще в минулому грудні.

Патент на «Slide to unlock»

Днями шведська компанія Neonode оголосила про отримання патенту США No. 8,095,879, який описує взаємодію з сенсорною поверхнею на основі жестів і, зокрема, — знайомий кожному власникові iOS-пристроїв жест «Slide to unlock». Тепер компанія збирається звернутися до виробникам мобільних гаджетів і спробувати налагодити з ними умови «дружнього ліцензування», перш ніж переходити до наступної фази — судовому переслідуванню злісних порушників.

В уважного читача може виникнути питання: а чому це Apple повинна домовлятися зі шведами, якщо у них вже є аналогічний патент, отриманий ще влітку 2010 року?

За словами глави відділу інтелектуальної власності Neonode, заявка на реєстрацію цього патенту (та кількох інших, що охоплюють технології сенсорних екранів для мобільних гаджетів) була подана на кілька років раніше Apple, але тільки зараз його нарешті зареєстрували.

Крім Apple шведи збираються звернутися до всіх великих виробників смартфонів.