У сьогоднішньому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим читачам про невелике оновлення для користувачів OS X Lion 10.7.3, поліпшення в процесі контролю якості продукції Apple, які впроваджуються на заводах Foxconn, і можливе банкрутство компанії Proview.

Додаткове оновлення Lion 10.7.3

Вчора ввечері Apple запропонувала користувачам завантажити Lion додаткове оновлення для OS X 10.7.3, що дебютував трохи більше місяця тому. Невеликий апдейт може бути завантажений за допомогою системної утиліти Оновлення ПЗ (Software Update) або зі спеціальної сторінки на сайті підтримки Apple. Відповідно до приміток до релізу, воно виправляє єдину проблему з відновленням системи з резервної копії Time Machine.

Розмір оновлення варіюється в залежності від моделі вашого Mac (наприклад, у мене всього 38 КБ), а на сайті Apple надано універсальний інсталятор, який підійде для будь-якого яблучного комп’ютера.

Foxconn застосує рентген для контролю якості

За даними джерел CNET, Foxconn Technology — головний партнер Apple, на заводах якого працює близько 1,2 млн. працівників, — приступив до встановлення автоматизованих рентгенівських систем контролю якості. Завдяки цим апаратам, що використовують алгоритми для перевірки паяних з’єднань та друкованих плат, компанія отримає можливість виявляти дефекти в компонентах, перш ніж вони будуть застосовані в подальшій збірці. При цьому не буде знижуватися швидкість виробництва.

Нагадаю, що ще в минулому році компанія пообіцяла додати на свої заводи мільйон роботів, намагаючись підвищити ефективність виробничих потужностей і знизити вартість робочої сили. Схоже, нинішні дії Foxconn укладаються в цю стратегію, адже роботи не скоюють самогубства заради високих компенсацій, не вимагають поліпшення умов праці, а правозахисні організації не будуть критикувати керівництво азійських компанії за нелюдяність і набридати своїми перевірками.

Банкрутство Proview

У судовому спорі між Apple і власниками торгової марки «iPad» в Китаї намітився новий несподіваний поворот: страхова компанія Fubon Insurance подала заявку на ліквідацію Proview, яка заборгувала їм майже 8,7 млн. доларів.

«Це розгляд почалося в дуже делікатний момент часу, тому ми не будемо коментувати або публікувати додаткову інформацію, оскільки в найближчому майбутньому виступимо з офіційною заявою», — сказав представник Fubon Insurance.

За останніми чутками, керівники Proview благали своїх основних кредиторів дочекатися результату розгляду позову проти Apple, але Fubon відхилив це прохання. Страхова компанія не впевнена, що компенсаційних виплат від яблучної компанії буде досить для того, щоб заповзятливі китайці могли погасити всі свої борги, які на даний момент перевищують її поточні активи (див. фото нижче).

Тим не менш, адвокати Proview всіляко заперечують фінансові проблеми і абсолютно впевнені, що такі дрібниці жодним чином не вплинуть на розгляд справи, хоча судитися на такому високому рівні — задоволення не з дешевих.

У даний момент юристи Apple оскаржать рішення суду нижчого рівня, який присудив Proview першу і, можливо, єдину перемогу. Правда, ще кілька подібних апеляцій — і до остаточного вердикту китайська компанія може вже не дожити.