У сьогоднішньому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим чудовим читачам про патенти Microsoft і AOL, утиліти для боротьби з троянської програми Flashback, закінчення епохи жовтого стікера, який сповіщав про переобліку онлайнового Apple Store, і реліз мобільної версії культової гри Max Payne.

Microsoft і патентів AOL

Корпорація AOL намагається зміцнити своє фінансове становище і для цього вирішила розлучитися зі своїм патентним портфоліо. Переможцем аукціону став Microsoft — за 1,056 млрд. доларів вони купили 800 патентів і отримають у вигляді бонусу невиключну ліцензію ще на 300 патентів (права на них поки що залишаться у AOL).

За даними аналітичної компанії Envision IP, куплені патенти відносяться до онлайн-комунікацій, обміну миттєвими повідомленнями, технологіями електронної пошти, користувацькими інтерфейсами і браузерам, пошукових технологій, мультимедіа та потокової передачі даних, генерації та управління контентом, мережного обладнання та маршрутизації, мережевої безпеки, голосового зв’язку і навіть соціальним мережам. Очікується, що операція буде завершена до кінця 2012 року, якщо регулюючі органи її схвалять.

А вчора мені на очі попалася інша цікава новина, яку я просто не можу залишити без уваги: джерела Wall Street Journal повідомляє, що Google збирається перепродати підрозділ Motorola Mobility, що займається виробництвом смартфонів, китайської компанії Huawei. А адже ще й року не пройшло з того моменту, як компанії оголосили про угоду розміром у 12,5 млрд. доларів. Але навіть тоді було очевидно, що таку величезну суму «Корпорація Добра» виклала за 17 тис. патентів, а не за 20 тис. співробітників в 97 країнах світу і збиткове виробництво (за останні 5 років — 5,3 млрд. доларів).

Кінець епохи жовтого стікера

Вчора рано вранці, коли Apple Store закрився на профілактику, весь світ з подивом виявив, що яблучна компанія позбулася свого фірмового жовтого стікери з написом «we’ll be back soon», який протягом багатьох років сповіщав відвідувачів про тимчасове закриття онлайн-магазину:

Замість нього на весь екран браузера красувалася нова, більш сувора і сучасна заглушка на світлому тканинному тлі:

Max Payne приходить на iOS

Не встигла компанія Rockstar Games відійти від успішного запуску GTA III для iPhone і iPad, яка в минулому році відзначила своє 10-річчя, як в App Store з’явилася iOS-версія ще однієї культової гри 2001 року — Max Payne Mobile.

Її сюжет оповідає про кілька днів з життя Макса Пейна, агента управління по боротьбі з наркотиками, якого вміло підставили і звинуватили у вбивстві колеги-кращого друга. Ховаючись від поліції і продираючись через юрби бандитів і наркоманів, він несподівано виходить на слід людей, які вбили його дружину і дочку, після чого починає «сіяти розумне, добре, вічне» з пістолетів, рушниць та іншої зброї. А прикрашає загальне враження від гри неперевершена атмосфера, класна озвучка і фірмовий режим уповільнення Bullet-time.

Серед списку підтримуваних пристроїв значаться iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch 4G і всі покоління iPad. Гру можна вже зараз купити в App Store за 2,99$.

Утиліти для видалення трояна Flashback

По правді кажучи, про Flashback написано вже стільки, що і додати особливо нічого. За винятком кількох моментів:

  • по-перше, на сайті підтримки Apple з’явилася інформація, що компанія розробляє утиліту, здатну виявляти і видаляти Flashback з системи;
  • по-друге, свої версії аналогічних інструментів випустили компанії F-Secure (ZIP, 39 КБ) і Лабораторія Касперського (ZIP, 164 КБ).

А для любителів хардкору я пропоную свій переклад інструкції F-Secure з коментарями і поясненнями.