У сьогоднішньому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим чудовим читачам про дуже цікавий твік з Cydia, який дозволить змінити принципи роботи з багатозадачністю на iPad, оновлення різноманітних програмних продуктів Apple і успіхи компанії в скоренні ринку мобільних телефонів.

Quasar — віконний менеджер для iPad

На початку цього тижня Педро Франчески (Pedro Franceschi) випустив досить цікавий твік для зламаних яблучних планшетів, що представляє, по суті, справжній віконний менеджер для iOS. Зараз кожна програма під час запуску розтягується на весь екран, у зв’язку з чим неможливо працювати з вікнами декількох додатків одночасно як на настільних операційних системах.

Розробка Педро покликана виправити даний недолік. Твік дозволяє відобразити вікна запущених на iPad додатків, змінювати їх розміри і переміщати по екрану, емулювати зміна орієнтації гаджета, а також переводити певну програму в повноекранний режим. Але все одно краще один раз побачити, ніж сто разів почути:

Хоча і в цьому випадку є ложка дьогтю (точніше, навіть дві). По-перше, твік далеко не безкоштовний і продається в Cydia Store за ціною$ 10. По-друге, власники двох останніх поколінь iPad не зможуть ним скористатися, так як джейлбрейка iOS 5.1 для їх мобільних гаджетів поки що не існує.

Оновлення iOS-додатків Apple

Вчора Apple оновила деякі з своїх iOS-додатків: нові версії iMovie, iPhoto, GarageBand, Cards і iTunes U можуть похвалитися різними поліпшеннями і виправлення помилок. Список основних змін виглядає наступним чином.

iMovie 1.3.1

Це оновлення покращує загальну стабільність програми та усуває ряд незначних проблем, включаючи наступні:

 • Додана можливість доступу до довідки при редагуванні проекту на iPad.
 • Вирішено проблему, через яку після розділення кліпу неправильно показувався кадр.

iPhoto 1.0.1

 • Після публікації журналу в iCloud, його адресу може бути скопійований з допомогою спеціальної кнопки Copy Link.
 • Вирішена проблема, яка призводила до появи дублікатів фотографій в режимі перегляду Photos.
 • Оновлення підвищує стабільність iPhoto для iOS.

GarageBand 1.2.1

 • Виправлена проблема, яка могла призвести до збою або відсутності пісні під час її публікації в iCloud.
 • Усунена помилка при вході в SoundCloud з використанням облікового запису Facebook.
 • Вирішені незначні проблеми з продуктивністю і стабільністю програми.

Cards 1.1.2

 • Додано красиві листівки до Дня Матері.
 • Новий дизайн листівок Get Well.
 • Додаткові листівки для привітання з днем народження і іншими святами.
 • Підвищено точність перевірки адреси.
 • Виправлені проблеми зі зміною адреси на конверті.

iTunes U 1.1.1

 • Вирішено проблему, яка могла призвести до несподіваного завершення iTunes U при запуску іншого додатку.

Новий рекорд Apple в 1 кварталі 2012 року

Згідно з результатами чергового дослідження аналітичної компанії IDC, у першому кварталі 2012 року Apple стала третім найбільшим постачальником мобільних телефонів у світі, отримавши 8.8% від глобального мобільного ринку. Компанія з Купертіно значно відстає від Samsung і Nokia, які набирають свої 23.5% і 20.8% відповідно завдяки широкої продуктової лінійки.

Значно краще виглядають результати Apple на ринку смартфонів, де компанія посіла друге місце і отримала частку в 24,2%, трохи відставши від Samsung і значно випередивши Nokia (третє місце і 8,2%).

На закінчення я б хотів привести ще один цікавий факт від іншої аналітичної компанії Asymco: Apple отримує 73% від всього доходу в індустрії мобільних телефонів Samsung отримує 26%, ще 1% припадає на HTC, а всі інші представники ринку несуть збитки.