У новому номері «Яблуні» я хотів би розповісти нашим чудовим читачам про метаморфози у назві iPad з радіо-модуль, що підтримує мережі 4G, можливості збереження адреси електронної пошти @me.com при переході з MobileMe на iCloud і забавній історії, в яку були залучені iPhone 4S, Lumia 900 і представники компанії Nokia.

У деяких країнах Apple прибрала «4G» з назви iPad

Наприкінці минулого тижня стало відомо, що Apple змінила на деяких своїх регіональних сайтах назву «iPad WiFi + 4G» на «iPad WiFi + Cellular», щоб уникнути тиску з боку груп по захисту прав споживачів з Великобританії, Швеції та Австралії. Представники цих організацій скаржилися, що маркування «4G» у рекламних матеріалах вводить покупців в оману, так як третє покоління планшета несумісний з LTE в цих країнах, і вони вже не можуть скористатися всіма перевагами нового iPad.

По правді кажучи, в цій історії я цілком і повністю на боці споживачів: з самого початку Apple потрібно було писати 4G тільки на коробках американських/канадських iPad, або поставляти в інші країни планшети, сумісні з місцевим LTE.

Користувачі MobileMe можуть зберегти адресу електронної пошти

Чим менше часу залишається до закриття MobileMe, тим більше запитань у користувачів, які досі не встигли мігрувати в iCloud. Багато з них стурбовані, що після переходу на новий хмарний сервіс Apple вони втратять свою адресу електронної пошти @me.com.

Однак, не варто хвилюватися, оскільки в новій ревізії документа «MobileMe transition and iCloud» з’явився окремий пункт, присвячений цій проблемі:

Ви можете продовжити користуватися адресою пошти після закриття MobileMe. Навіть на пристроях, які не задовольняють вимогам iCloud. Просто зайдіть на сторінку me.com/move і виберіть опцію збереження вашої адреси електронної пошти. Після завершення цього короткого процесу, пошта продовжить працювати навіть після 30 червня 2012 року.

Швидше за все, Apple має доступ до пошти через сайт iCloud.com. Але так чи інакше, це хороші новини для передплатників MobileMe, яких не підштовхнули до міграції ні безкоштовна копія Snow Leopard, ні розширені терміни надання бонусів.

Nokia образилася на Apple

Протягом тижня з моменту виходу попереднього номера «Яблуні» сталася кумедна історія зі смартфонами Apple і Nokia. Прям за мотивами байки Крилова «Зозуля і півень». Ще минулої п’ятниці ресурс Wmpoweruser.com здивував шанувальників яблучної техніки, попросивши Siri назвати «кращий з коли-небудь створених телефонів». На що інтелектуальний голосового помічника iPhone 4S, покопавшись в базі даних Wolfram, видав абсолютно непередбачуваний відповідь — Nokia Lumia 900, чим розсмішив одних користувачів, а інших привів у замішання:

Через пару днів аналогічне питання було поставлене телефоном Lumia 900, який, у свою чергу, порекомендував iPhone:

Щоб не ганьбитися, Apple чогось «підкрутила» в алгоритмах Siri і технологія перестала відсилати користувачів за продукцією конкурентів, називаючи кращим смартфоном «той, який ви тримаєте в руках» (серед інших варіантів відповідей з’явилися «Ви жартуєте, правда?» і «Почекайте, хіба існують інші телефони?»). На що представники Nokia заявили приблизно наступне:

Apple позиціонує Siri як інтелектуальну систему, яка повинна допомагати користувачам. Але, ймовірно, якщо їм не подобаються відповіді, вони змінюють програмне забезпечення.

Представники Apple до цих пір ніяк не відповіли на цю шпильку на свою адресу, але я б не дивувався, якщо під час презентації компанії на WWDC про це згадає Тім Кук або Філ Шиллер :-)