У новому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим чудовим читачам про оновлення Digital Camera RAW Compatibility Update 3.13, забавною історії про «перевернутому» логотипі Apple на яблучних ноутбуках і судове рішення на користь компанії з Купертіно по справі про патенти Kodak.

Digital Camera RAW Compatibility Update 3.13

Днями Apple випустила Digital Camera RAW Compatibility Update версії 3.13, який додає підтримку ряду нових цифрових камер додатка для обробки фотографій начебто Aperture і iPhoto. Список нових камер виглядає наступним чином:

  • Canon EOS-01D X
  • Nikon D800E
  • Nikon D3200
  • Olympus OM-D E-M5
  • Panasonic LUMIX DMC-GF5
  • Sony Alpha SLT-A57

Завантажити цей апдейт можна за допомогою системної утиліти Оновлення ПЗ (Software Update) або з сайту компанії за наступним посиланням. DMG файл важить всього 8 МБ і для його установки потрібно Mac OS X 10.6.8, 10.7 або більш пізня версія.

«Перевернутий» логотип Apple

Джо Морено (Joe Moreno), один з колишніх співробітників Apple, у своєму блозі розповів історію про нелегкі будні промислових дизайнерів компанії з Купертіно, яка сталася понад 10 років тому. У ті роки вони довго намагалися вирішити нелегку задачку, пов’язану з розміщенням логотипу Apple на кришці PowerBook.

Для цього навіть провели спеціальне дослідження, яке показало логічний, на перший погляд, результат: логотип потрібно розміщувати так, щоб в закритому стані надкушене яблуко на кришці ноутбука була повернута «обличчям» до користувачів. В іншому випадку вони постійно намагалися відкрити портативний комп’ютер не з тієї сторони. А оскільки Стів Джобс ставив зручність користувачів понад усе, він просто був змушений погодитися з результатами дослідження.

І тільки після того, як ноутбуки стали частіше з’являтися на телеекранах, в кафе та інших людних місцях, з’явився головний недолік подібного рішення: з боку люди завжди будуть бачити перевернутий логотип:

Справи патентні

Незважаючи на те, що Kodak збанкрутував ще в початку цього року, в Комісії з міжнародної торгівлі США (ITC) знаходиться на розгляді досить багато позовів цієї легендарної компанії, в яких вона звинувачує інших гравців ринку в порушенні власних патентів. І ось у вівторок стало відомо, що за кількома такими позовами суддя ITC Томас Пендер (Thomas Pender) став на бік Apple і RIM.

Томас встановив, що обидві компанії дійсно порушили один патент, але цей документ повинен бути визнаний недійсним і ніякого покарання не буде. В іншому суддя підтвердив попереднє рішення ITC, згідно з яким відповідачі повністю невинні. Остаточний офіційний вердикт буде опублікований восени.

Первісний позов Kodak був поданий в січні 2010 року. Тоді компанія стверджувала, що iphone и і BlackBerry, порушують ряд апаратних і програмних патентів, пов’язаних із захопленням, обробкою і передачею зображень у мобільних пристроях.

Також, вчора відбулася девятичасовая зустріч глав Apple і Samsung (і армія юристів), під час якої компанії у відповідності з розпорядженням судді намагалися домовитися і розв’язати безліч спірних питань мирним шляхом. Судячи з усього, сторони так і не знайшли компроміс, тому подальші події продовжать розвиватися в суді.