У новому номері нашої щотижневої рубрики «Яблуня», нехай і з невеликим відхиленням від графіку, ми поговоримо про скасування обмежень на продаж iPad в роздрібних магазинах Apple, японською дисплеї з неймовірною роздільною здатністю і анонсі Sparrow для iPad.

Необмежені продажі нового iPad

Згідно службовій записці, спрямованої на всі роздрібні магазини Apple, компанія нарешті скасувала обмеження при купівлі нових iPad однією людиною: раніше популярний гаджет відпускався за правилом «не більше двох пристроїв в одні руки». Зміни вже вступили в силу в Apple Store по всьому світу (за винятком Гонконгу).

Зняття цього обмеження означає тільки одне: на даний момент ажіотажу навколо нового iPad вірш, і яблучна компанія здатна випускати рівно стільки планшетів, скільки потрібно для задоволення попиту.

Супер-Retina

Роздільна здатність сетчаточных дисплеїв iPhone 4 і iPhone 4S становить 326 ppi. Цього достатньо, щоб ви не змогли розрізнити точки, з яких формується зображення на екрані, тримаючи гаджет на звичайній відстані від очей. Але якщо піднести його ближче і трохи напружити зір, ви все одно зможете побачити окремі пікселі.

В одному з попередніх номерів «Яблуні» я вже розповідав про дисплеї Toshiba з роздільною здатністю в 498 ppi, але інженери з компанії Japan Display розробили технологію, що дозволяє «упакувати» пікселі ще щільніше. Вони створили 2,3″ екран з роздільною здатністю 1280х800 пікселів (651 ppi), яке, за великим рахунком, відповідає стандартним дозволом 13-дюймових моделей MacBook Pro.

З іншого боку, пройде ще багато часу, поки подібні дисплеї можна виробляти в промислових масштабах і комплектувати ними смартфони або планшети. Другим вузьким місцем для впровадження цих технологій залишається високе енергоспоживання — в іншому випадку доведеться носити з собою зовнішні акумулятори (як у тій серії Єралашу :) ).

Sparrow для iPad

Sparrow, досить популярний поштовий клієнт для Mac і iPhone, незабаром повинен обзавестися версією для iPad. Принаймні, це обіцяють його творці, які опублікували на сайті проекту простий тизер, що дозволяє користувачам, які залишили свій email, отримати електронне повідомлення коли програма буде повністю готове.

Варто зазначити, що мобільний Sparrow iPhone до цих пір не підтримує push-повідомлення, без яких використання програми такого класу не настільки ефективно. Розробники вже працюють над альтернативної реалізацією цієї функції і можуть уявити її підтримку паралельно з додатком для iPad. За останніми чутками, це може статися вже на наступному тижні.