У сьогоднішньому номері «Яблуні» я б хотів розповісти нашим читачам про нові відеоролики Apple, свіжих оновлення, що вийшли протягом останніх декількох днів і видаленні бета-версії Messsages з сайту Apple.

Відео, відео, відео

За останній час в офіційному акаунті яблучної компанії на YouTube було опубліковано кілька цікавих роликів. По-перше, це п’ятихвилинне відео, в якому Джонатан Айв, Філ Шиллер і інші співробітники Apple розповідають про всі переваги нового покоління MacBook Pro з сетчаточным дисплеєм.

Аналогічне відео присвячене Mountain Lion:

Третє відео — це перша телевізійна реклама MacBook Pro з ” ретиной під назвою «Every Dimension», яке трохи відрізняється від традиційних роликів, присвячених iPhone або iPad:

І, нарешті, Apple чи не вперше опублікувала на YouTube повну версію своєї презентації з відкриття WWDC.

Нові версії iMovie, Java та інші оновлення

На цьому тижні я вже писав про вихід безлічі програмних оновлень. Але цього компанії з Купертіно здалося мало, і протягом пари днів світ побачили нові версії iMovie, Java і кілька апдейтів для тільки що вийшли MacBook Pro і MacBook Air.

Крім підвищення загальної стабільності оновлення iMovie 9.0.6 (DMG, 1.01 ГБ) додає сумісність з сетчаточным дисплеєм MacBook Pro і мовну підтримку для каталонської, хорватської, чеської, грецької, угорської, румунської, словацької, тайського і української мов.

Нова версія Java для OS X 2012-004 (DMG, 64.07 МБ) підвищує безпеку, надійність і сумісність шляхом її оновлення до версії 1.6.0_33. Апдейт налаштовує плагін Java на відключення, якщо аплети не виконуються протягом тривалого часу. А також негайно відключає веб-плагін Java, якщо попереднє оновлення під назвою «Java для OS X 2012-003» не було встановлено. Крім цього, вийшло оновлення Java для користувачів Snow Leopard. Перед їх установкою потрібно завершити роботу всіх браузерів і програм, що використовують цю технологію.

Як випливає з назви, MacBook Pro (Retina) Trackpad Update 1.0 (DMG, 1.26 МБ) призначений нового покоління професійних ноутбуків з ретина-дисплей. Він усуває проблеми, з-за яких трекпад міг неправильно обробляти дії користувачів.

А от оновлення MacBook Air Software Update 1.0 (DMG, 1.06 ГБ) призначене для власників останнього покоління «повітряних» ноутбуків. Він містить виправлення, які підвищують продуктивність флеш-пам’яті, стабільність графічної підсистеми MacBook Air (Mid 2012) і підтримку зовнішніх дисплеїв.

Завантажити ці апдейти можна за допомогою системної утиліти «Оновлення» або з сайту підтримки Apple. Вдалого оновлення!

Бета-версія Messages

Якщо ви досі не встановили бета-версію програми Messages (Повідомлення), яке в недалекому майбутньому замінить iChat і додасть підтримку iMessages до настільної ОС, то доведеться чекати релізу Mountain Lion, оскільки Apple прибрала всі посилання на її завантаження зі свого сайту.

Після WWDC компанія з Купертіно змінила банери на міні-сайті OS X, і посилання на Messages beta для Lion пропала (працює тільки пряме посилання на DMG-файл).

Залишається сподіватися, що Apple залишилася задоволена результатами тестування мессенжера і до виходу Mountain Lion в наступному місяці усуне всі його недоліки.