У новому номері «Яблуні» я хотів би розповісти про декілька оновлення, продовження угоди між компаніями Liquidmetal Technologies і Apple, а також трохи детальніше зупинитися на технічних характеристиках нового планшета Microsoft Surface.

Оновлення Thunderbolt 1.2.1 і бета-версія OS X 10.7.5

Ще минулого тижня стало відомо, що установка мініатюрного Thunderbolt Software Update 1.2 могла призвести комп’ютер Mac в неробочий стан, з-за чого користувачам доводилося відновлювати систему з бекапів або взагалі інсталювати OS X «з нуля». На щастя, Apple досить оперативно знайшла джерело проблеми і випустила ще одне таке ж оновлення версії 1.2.1 (DMG, 520 КБ).

Крім цього, компанія з Купертіно досить несподівано розіслала розробникам бета-версію Lion 10.7.5 (номер складання 11G15) просить зосередитися на тестуванні наступних аспектів:

  • продуктивності і якості роботи графічної підсистеми;
  • імпорт, редагування, перегляду зображень і інших медіа-файлів;
  • продуктивності та надійності роботи мережі.

Якщо Apple буде задоволена результатами тестування, то оновлення OS X 10.7.5 встигне вийти до релізу Mountain Lion.

Apple продовжила угоду з Liquidmetal Technologies

Днями компанія Liquidmetal Technologies направила в Комісію з цінних паперів і бірж США (U. S. Securities and Exchange Commission) нові документи, згідно з якими первинне угоду з Apple було продовжено до 5 лютого 2014 року.

В рамках цієї угоди, укладеної ще в серпні 2010, компанія їх Купертіно отримувала «вічну, всесвітню, повністю оплачену і ексклюзивну ліцензію на комерційне використання інтелектуальної власності Crucible Intellectual Property, LLC (це дочірня фірма, яка є власником усіх патентів Liquidmetal Technologies) в області електронної продукції в обмін на грошову компенсацію».

Тим не менш, навіть цих двох років може не вистачити, щоб довести технологію «до розуму» і виробляти з аморфного сплаву, що володіє унікальними властивостями, споживчу електроніку.

Microsoft Surface

В продовження піднятої вчора теми я б хотів досить короткою зупинитися на технічні характеристики Microsoft Surface. Планшет буде комплектуватися 10,6″ дисплеєм і випускатися в декількох модифікаціях: одна з ARM-процесором і “урізаною версією операційної системи Windows RT, друга — з процесором Intel, Windows 8 Pro і вентилятором для охолодження компонентів :) На корпус гаджета буде нанесено покриття з магнію, а товщина моделей повинна коливатися від 9,3 до 13,5 мм

В планшеті встановлений накопичувач на 32-0128 ГБ, кардридер, USB 2.0/3.0 і інші «плюшки» начебто відкидної кришки-підставки і чохла-клавіатури. Не сказали представники компанії хіба що про час автономної роботи, вартості Surface («ARM-модель буде коштувати як інші ARM-планшети, а Pro-модель — як інші комп’ютери») та дату його випуску («від 3 до 6 місяців»).

До речі, під час презентації гаджет в кращих традиціях Microsoft завис, після чого довелося брати ще один примірник для продовження демонстрації (можна на власні очі переконатися десь на 14-й хвилині цього відео).