У сьогоднішньому випуску «Яблуні» ми поговоримо про випущеному оновлення Apple TV другого покоління, чутках, що зачіпають хмарні сервіси для майбутніх яблучних продуктів, а також чергове пограбування Apple Store, які з року в рік стають улюбленим місцем збагачення різноманітних злочинців.

Оновлення Apple TV

Через кілька тижнів після попереднього релізу, всім власникам маленької чорної коробочки знову пропонують оновити прошивку.

На відміну від минулої версії теле-операційної системи, яка додає підтримку AirPlay, а також исправляющей деякі проблеми продуктивності і підключення, в прошивці 4.1.1 програмісти з Купертіно попрацювали над виправленням тільки двох помилок:

  • неправильним роздільною здатністю 480p для деяких HD-телевізорів;
  • повторного завантаження фільмів або телешоу без відома користувачів.

Деякі користувачі скаржилися на мерехтіння вгорі екрану під час використання перехідників HDMI->DVI, яке зникло після оновлення. Однак, виявлені нещодавно проблеми з «рукостисканням» приставки і телевізорів, інвертованими квітами і надзвичайно довгим часом завантаження мультимедіа-контенту, на жаль, залишилися.

Для установки нової версії прошивки потрібно за допомогою пульта Дистанційного зайти в пункт Settings > General, вибрати пункт Update Software і завантажити знайдене оновлення.

Хмарний сервіс Apple

Останнім часом з’являється все більше і більше чуток про те, що домашня папка користувачів Mac OS X може вже незабаром змінити прописку: замість жорстких дисків опинитися «в хмарах» і завантажуватися з інтернету на будь-яблучний комп’ютер на першу вимогу користувача.

На жаль, до цих пір найбільшою проблемою залишається розмір домашній каталог, який може досягати величезних обсягів завдяки значним бібліотек iTunes, iPhoto/Aperture, безлічі фільмів і інших різноманітних файлів, та й не кожен інтернет-канал може впоратися з таким обсягом даних.

Анонімне джерело, знайоме з тестирующейся системою, повідав редакторам блогу Cult Of Mac, яким чином Apple вирішила вийти з даної ситуації:

  • Куплені в iTunes пісні можна буде слухати на будь-якому іншому комп’ютері прямо з серверів Apple — щось на зразок поточної системи прокату фільмів і телешоу для Apple TV, але для авторизації користувачеві може знадобитися iPhone. На жаль, головними противниками такої системи на цьому етапі є музичні лейбли, що забороняють потокове відтворення музики на комп’ютери, не є власністю користувача.
  • У цій ситуації Apple замислюється про альтернативну систему, в якій iTunes буде відображати на комп’ютері вміст інтерфейсу iPhone і відтворювати його незалежно від того, куплений він в iTunes Store чи ні.
  • Крім цього, на гостьовому комп’ютері користувач зможе переглянути фотографії з MobileMe аккаунта, свого смартфона або комп’ютера, на якому активована функція «Back to my Mac».

Природно, система ще далека від досконалості і знаходиться в експериментальному стані, тому зміни не тільки можливі, а обов’язкові :)

Пограбування Apple Store

Учора список роздрібних магазинів Apple, постраждалих від рук грабіжників, поповнився ще однією торговою точкою. На цей раз, в місті Гринвіч (Greenwich), штат Коннектикут.

Система відеоспостереження Apple Store зафіксувала п’ятьох грабіжників, які близько 3 години ранку за місцевим часом розбили вхідні двері, увірвалися в магазин, заволоділи товаром (в основному, мобільними гаджетами загальною вартістю в кілька десятків тисяч доларів) і зникли в невідомому напрямку.

Скляні двері та безліч цінних продуктів Apple останнім часом дуже часто провокують злочинців на вчинення подібного роду крадіжок. Чесно кажучи, я ще не чув про те, щоб злочинців хоч раз заарештували.