За вчора-сьогодні відбулося кілька цікавих подій, які просто неможливо проігнорувати, тому я вирішив зібрати їх під Яблунею» (коли-то Vitol вже починав подібну практику) в одній загальній примітці. Вийшло набагато більше новинного дайджесту, але набагато менше п’яти статей окремо, що в даному випадку недоречно.

Apple набуває шведську компанію

І першою вчорашньої новиною став слух про купівлю Apple за 29 млн. доларів однієї невеликої шведської фірми, в якій працює всього 20 осіб. Хоча насправді, жодна з сторін офіційно не підтвердила і не прокоментувала факту придбання.

Компанія Polar Rose на даний момент пропонує цілий ряд цікавих продуктів, які дійсно можуть зацікавити Джобса і Ко. Приміром, з допомогою FaceCloud розробники веб-сервісів можуть розпізнавати обличчя своїх користувачів, а бібліотека FaceLib дозволяє перенести функціональність FaceCloud на мобільну платформу. Ще один додаток компанії, яке називається Recognizr, може впізнати користувача на відео-ролику за його фотографії.

У світлі особливої популярності Facetime і спрямованості компанії на інтеграцію соціальних функцій у свої продукти, купівля подібного плану, та ще й за такі гроші, виглядає більш ніж виправданою.

Google Docs на iPad

На спеціальному подію Google Atmosphere, що пройшов учора в Парижі, представники найбільшого в світі пошукача оголосили, що мобільної версії сервісу Google Docs нарешті з’явиться можливість редагувати свої онлайнові документи на iPad і пристроях під управлінням Android. Що цікаво, подробиць (крім згадки даної функції) як таких немає. Журналістам вдалося дізнатися , що дані функції з’являться приблизно через одну-два тижні.

Google намагається конкурувати з Apple, яка дуже успішно продає свій мобільний пакет iWork?

Оновлення безпеки Mac OS X

Вчора яблучна компанія випустила чергове оновлення безпеки під назвою Security Update 2010-006, призначений для всіх користувачів Mac OS X 10.6.4 і серверної конфігурації операційної системи такої ж версії. Це оновлення зачіпає мережевий протокол AFP, за яким зловмисник міг отримати доступ до загальних AFP-папок навіть не знаючи даних для авторизації. Помилка не зачіпає операційні системи, які були випущені раніше Snow Leopard.

Двухмегабайтный файл (в залежності від системи його розмір може змінюватись) доступний для завантаження через Software Upodate або безпосередньо з сайту підтримки Apple.

Контракт з Rovi Corporation

Також, в Купертіно вчора уклали багаторічна угода з Rovi Corporation, згідно з якою Apple отримує можливість розпоряджатися інтелектуальною власністю компанії.

Rovi пропонує цілий ряд послуг і ПЗ для роботи з медіа-контентом, телевізійними приставками, боротьби з піратством і управління цифровими правами. Також, компанія розробляє програмну технологію, яка дозволяє використовувати вдома і синхронізувати між собою різні пристрої, дозволяючи спростити доступ до них.

Мені здається, що Apple зібралася перетворити своє хобі в ще один прибутковий бізнес.

Акції AAPL встановили рекорд

Згідно з Google Finance, сьогодні акції яблучної компанії досягли рекордної позначки в 283,78$, що на 7,86$ більше порівняно з учорашнім днем і на 103,08$ більше порівняно з минулим роком.

Вже який місяць за показником ринкової капіталізації (258,75 млрд. доларів) компанія знаходиться на першому місці в секторі IT-індустрії, випереджаючи Micorsoft вже на 38,69 млрд. доларів (ринкова капіталізації редмондовского гіганта на даний момент становить 220,06 млрд.), і на другому місці в світі, поступаючись компанії Exxon Mobil Corporation якихось 54,65 млрд.

Ось такі от «скандали, інтриги і розслідування».