В продовження теми, розпочатої декілька днів тому, мені хотілося б познайомити наших читачів з цікавими ідеями Касвела Брента (Caswell Brent), одного з авторів ресурсу The Verge, в яких він намагався поліпшити можливості панелі багатозадачності iPhone. На мій погляд, це одна з найкращих концепцій, які я бачив за останній час.

Перемикаючи програми на своєму іДевайсе Касвел в черговий раз замислився, що перед ним «неоране поле для експериментів. І перша ідея, яка прийшла йому в голову, виявилася простий і в той же час цілком логічною: потрібно збільшити висоту панелі багатозадачності. Коли ви двічі натисніть кнопку Home і домашній екран піднімається вгору, над списком нещодавно запускалися додатків залишається багато вільного місця, яке можна використовувати більш раціонально.

Автор концепту окреслив коло основних проблем, з якими стикається користувач в поточному інтерфейсі:

  • для початку, було б непогано повернути рядок статусу;
  • зараз на панелі багатозадачності вміщується лише 4 іконки останніх додатків, тому її доводиться не раз гортати, щоб знайти потрібну програму;
  • не завадить рядок пошуку Spotlight;
  • також, для деяких дій доводиться робити багато зайвих рухів (наприклад, змінити гучність звуку в мобільній операційній системі).

Крім цього, Брент захотів додати точки-маркери екранів в нижню частину панелі багатозадачності, поруч з якими з’явилося кілька додаткових іконок, які позначають вікно для керування музичними програмами і деякими системними налаштуваннями.

Список останніх запущених додатків

Щоб дістатися до 14-го за рахунком додатком iOS 5 (на ілюстрації зліва) користувачу необхідно прокрутити панелі багатозадачності справа наліво 4 рази, а в концепції Касвела (праворуч) — всього два.

Управління музикою

Над цією сторінкою автор ідеї теж добре попрацював (на малюнку праворуч): додав на неї регулятор гучності, інформацію про виконавця поточної пісні і альбом, в який вона входить, і ще одну корисну кнопку від планшетній версії iOS, дозволяє миттєво вимкнути системну гучність.

А у верхній частині вікна на вільному місці з’явилася нова панель з кнопками, за допомогою яких можна швидко активувати випадкове або повторне відтворення композиції, створити на її основі Genius-плейлист або поділитися посиланням на неї в соціальних мережах. Зараз доводиться робити багато зайвих дій: виходити з активного застосування або гортати панелі багатозадачності зліва направо, запускати iPod.app, натискати на обкладинку альбому, щоб переглянути схожі елементи управління.

Інші музичні програми можуть отримувати доступ до цього вікна. А Apple, розширивши API, зробила б додаткову панель у верхній частині екрана більш гнучкою і надала розробникам можливість додавати свої власні кнопки в залежності від конкретного музичного додатка. Наочний приклад для Pandora.app:

Деякі системні налаштування

На останньому екрані з’явилися деякі корисні налаштування. В верхній частині вікна — перемикачі Авиарежима, Bluetooth, Wi-Fi і 3G (див. пункт 9 в попередній статті). У нижній — регулятор яскравості і кнопки для швидкого доступу до таких функцій:

  • сама ліва дозволяє швидко відкрити панель налаштувань поточного запущеного додатка (якщо така існує в додатку Налаштування.app);
  • друга кнопка для доступу до програми Установки.app;
  • третя відповідає за вертикальну блокування орієнтації екрану;
  • а остання — за повну очистку останніх запущених додатків (хтось досі вважає, що вони займають пам’ять і гальмують роботу гаджета, а кому-то цей список не подобається з естетичної точки зору).

А через кілька днів після публікації концепту Касвел Брент зв’язався з розробником Джоном Коатсом (John Coates), який приступив до реалізації цих ідей в твике під назвою Switchy. Варто сказати, що Джон досяг вже певного прогресу (раз і два), пообіцявши незабаром оприлюднити перші версії твіка в Cydia, хоча вони і не будуть підтримувати всі вищеописані функції.