На початку минулого тижня Apple випустила оновлення утиліти AirPort і прошивок для своїх бездротових пристроїв, що підтримують специфікацію 802.11 n. Окрім загальних виправлень AirPort Extreme і Time Capsule навчилися надавати віддалений доступ до дисків за допомогою облікового запису iCloud. Сьогодні я розповім, як налаштувати цю функцію, оскільки деякі читачі так і не зуміли це зробити.

Вихідні дані

Для експериментів і написання інструкції я роздобув «чистокровного американця» — новеньку бездротову точку доступу AirPort Extreme п’ятого покоління (модель MD031LL/A), яка підтримує специфікації 802.11 a/b/g/n, одночасну роботу двох частотних діапазонах Wi-Fi (2,4 ГГц і 5 ГГц), безліч протоколів і алгоритмом шифрування.

Крім цього, у вас повинен бути комп’ютер Mac з доступом до мережі інтернет, оновлена Утиліта AirPort 6.0, а на самому бездротовому гаджет — остання версія прошивки (7.6.1).

Зовнішній накопичувач, підключений до USB-роз’єму AirPort Extreme.

Налаштування

Налаштування починається з відкриття Утиліти AirPort, яка знаходиться в каталозі Програми > Утиліти. Оскільки тестовий AirPort Extreme виявився абсолютно новим, я встановив на нього оновлення програмного забезпечення — благо, зробити це дуже просто, всього в кілька кліків.

Як тільки прошивка буде встановлена і яблучна точка доступу з’єднається з інтернетом (про це будуть говорити два зелених індикатора), вам буде потрібно вибрати AirPort Extreme в Утиліті і клікнути на кнопці «Змінити» для перегляду додаткових налаштувань.

На першій вкладці «Баз. стан.» (руки повідривав за таку локалізацію) натискаємо на кнопку додавання (1). Далі у вікні вводимо логін і пароль від свого облікового запису iCloud (2), натискаємо кнопку «Увійти» і чекаємо, поки індикатор статусу стане зеленим — це означає, що AirPort Extreme прийняв ваш Apple ID і готовий до подальшої настройки.

Тепер переходимо на останню вкладку «Диски», встановлюємо чекбокс «Дозволити спільний доступ до файлів» і призначаємо тип захисту спільних дисків. Вам доступні три опції, можете вибрати будь-який з них, але я зупинився на варіанті «З паролем пристрою».

Як тільки ви це зробите, натисніть кнопку «Оновити». І поки застосовуються параметри AirPort Express переходимо до налаштування комп’ютера Mac: в Системних настройках > iCloud ставимо галочку навпроти пункту «Доступ до мого Mac». На активацію компонента потрібно не більше хвилини.

Майже все готово, але як тепер отримати доступ до диска? Для цього достатньо відкрити вікно Finder, в категорії «Загальний доступ» в бічній панелі вибрати пристрій, після чого воно примонтируется до системи до будь-якої іншої загальний ресурс.

Ось тепер точно все! Ви зможете отримати доступ до файлів, що зберігаються у вас вдома, з робочого або будь-якого іншого комп’ютера Mac, асоційованого з вашим обліковим записом iCloud. Проте варто пам’ятати, що швидкість з’єднання цілком і повністю залежить від вашого інтернету. Природно, інструкція підходить і для Time Capsule.

До речі, мало не забув подякувати хлопцям з «Apple» за наданий для експериментів AirPort Extreme.