Оскільки до релізу Lion залишається все менше і менше часу, непогано було б підготувати ваш Mac до цього чудового події, для чого потрібно виконати кілька простих кроків, з якими зможе впоратися будь-який користувач — новачок, і професіонал.

Початок

Для початку потрібно дізнатися, чи можна взагалі на ваш Mac поставити нову систему — Леву потрібно процесор з підтримкою 64-бітних інструкцій (Intel Core 2 Duo, i3, i5, i7 або Xeon) і мінімум 2 ГБ оперативної пам’яті. Крім цього є погана новина для власників Leopard, яким спочатку доведеться встановити Snow Leopard, а вже потім — Lion.

Крок 1: Завантажити останні оновлення

Далі варто переконатися, що в системі встановлені останні версії ПО. Насамперед, це стосується самої Mac OS X, адже апдейт 10.6.8 готує Mac App Store до виходу Lion. Зробити це можна за допомогою системної утиліти Оновлення програм (Software Update), яка розташовується в меню з логотипом Apple. Вона дозволить відшукати апдейти не тільки системи, але і для всіх створених в Купертіно додатків на зразок iTunes або iLife.

Для перевірки сторонніх додатків доведеться скористатися:

  • Mac App Store, якщо ви завантажували або купували додаток звідти;
  • просунутим менеджером оновлень начебто AppFresh;
  • запустити пошук апдейта у кожному додатку окремо (якщо вони це взагалі підтримують);

В крайньому випадку можна сходити на сайт розробника — але це в крайньому випадку :-)

Крок 2: Створіть резервну копію

Також, перед установкою Lion непогано б задуматися про резервне копіювання, на всяк випадок, якщо що-небудь піде не так. Краще всього підійде копія через Time Machine або яке-небудь додаток, що дозволяє скопіювати весь диск цілком, біт до біту (SuperDuper або Carbon Copy Cloner).

Але якщо ви не хочете або не можете зберегти повну копію жорсткого диска, варто подбати про бекапе всіх найбільш важливих файлів і папок. З великою ймовірністю вони зберігаються в вашому домашньому каталозі — це можуть бути документи, музична бібліотека iTunes, фотографії, налаштування додатків і так далі.

Окремо я б виділив збереження інформації про ваших мобільних гаджетах (вона лежить в каталозі ~/Library/MobileDevice) та їх резервної копії (~/Library/Application Support/MobileSync/Backup).

Наостанок загляньте в інші куточки файлової системи — мало що ви могли залишити за межами домашнього каталогу? (наприклад, файл /etc/hosts ?? ).

Крок 3: Видалення несумісних додатків

Lion стане першою версією яблучної операційної системи, яка перестане підтримуватися PowerPC-додатки. Це означає, що вони у Львові просто не запустяться і їх краще видалити. А пошук таких програм можна почати в Моніторингу системи (Activity Monitor) або в утиліті Відомості про систему (System Profiler) > Програмне забезпечення > Програми.

І в першому, і в другому випадку потрібно звертати увагу на стовпець (поле) «Тип», в якому може бути вказано щось з цього списку: «Intel», «Intel (64 біт)», «Універсальний» і «PowerPC». Краще, якщо всі ваші програми будуть ставитися до перших трьох типів.

Крім цього, перевірити сумісність найбільш важливих додатків дозволяє веб-сервіс Roaring Apps, про який я вже розповідав нашим читачам. Адже деякі проблеми можуть виникнути навіть якщо це звичайна Intel-програма.

Так чи інакше, Lion в ході установки сам спробує відшукати несумісні програми та складе їх в окрему папку.

Крок 4: Звільніть місце на жорсткому диску

Для типової установки Mac OS X потрібно приблизно 6-10 ГБ, тому перед початком завантаження системи з Mac App Store переконайтеся в наявності необхідного вільного місця на жорсткому диску. Зробити це надзвичайно просто — достатньо відкрити вікно Finder, перейти на будь-який диск і подивитися на цифри в нижній частині вікна:

Знайти каталоги і файли, «пожирають» дисковий простір можна за допомогою спеціальних утиліт, наприклад, безкоштовною OmniDiskSweeper. І пам’ятайте: чим більше ви звільните місця — тим краще, а заодно з’явиться привід позбавитися від всякого непотрібного «барахла» на вінчестері.

Крок 5: Дочекайтеся Lion

Розумію, що це найскладніший етап. Але якщо ви пішли всім перерахованим вище порад, то можете спокійно розслабитися і відкинутися на спинку крісла… чорт, я, здається, пишу не в те вікно.

P.s. Трохи не забув додати, що перед оновленням швидше за все варто відключити FileVault, щоб процес пройшов швидше і без ексцесів. А після установки Lion шифрування домашнього каталогу можна буде включити заново.