Через півтора року після поїздки Джоеля Джонсона в Китай, під час якої він познайомився з деякими умовами побуту звичайних робочих Foxconn і тим, як вони проводять вільний час, Apple пішла на безпрецедентний крок і надала журналісту ABC News Біллу Уэйру (Bill Weir) доступ до святая святих — цехах, де китайські робітники проводять остаточну збірку смартфонів, планшетів, ноутбуків і інших продуктів яблучної компанії.

Репортажу в рамках програми «Nightline» на ABC ще тільки має вийти на екрани — його показ запланований на 21 лютого о 23:35 за тихоокеанським часом (у нас буде ранок 22 лютого), але вже зараз на сайті телеканалу був опублікований невеликий фоторепортаж про цю захоплюючої подорожі.

Рано вранці біля воріт кадрового центру заводу Foxconn в Шеньчжені збирається великий натовп в надії стати співробітниками електронного гіганта. Наприклад, в цей понеділок прийшло близько 3000 чоловік. Претенденти розділені за статевою ознакою, деякі з них мандрували не один день, перш ніж сюди добратися:

Згодом люди, яким пощастило влаштуватися на фабрики Foxconn, поділяються на кілька основних категорій. Звичайні робочі в повній тиші займаються фінальної складанням iPhone, оглядають компоненти для MacBook Pro, iPad, тестують програмне забезпечення перед тим, як ноутбук Apple буде упакований в коробку для подальшого подорожі в усі точки земної кулі. За їх роботою стежать інженери і працівники з команди з управління якістю:

Складання одного iPhone 4S з дрібних частин в остаточний і готовий для транспортування продукт займає в середньому близько 24 годин. В цей час включені 6-08 годин на «прогрів» і тестування програмного забезпечення. Крім цього, робітники здійснюють «святкову» упаковку продуктів.

На заводі існують так звані «чисті» зони, де працівники Foxconn працюють з цими нано-технологіями (а не тими, що показують по російським державним каналам). Наприклад, ось ці три людини в антистатичних костюмах збирають модулі камери для iPad:

Середня початкова заробітна плата на заводі Foxconn становить приблизно 285$ в місяць (або 1,78$ за годину). Навіть з 80-годинний понаднормової роботою така зарплата вважається настільки низькою, що китайський уряд не стягує з неї податки.