Поки Стів Джобс під оглушливі оплески учасників конференції Macworld 2007 представляв перший iPhone, противники компанії радісно потирали руки в передчутті гучного судового розгляди між Apple і Cisco щодо торгової марки «iPhone». На щастя, так само як і у випадку з iOS, обом компанія вдалося домовитися «полюбовно».

Приблизно в той же час, коли Apple вирішила активно використовувати приставку «i» в назви своїх продуктів (наприклад, iMac або iPod), Cisco купила у Infogear права на торговельну марку «iPhone». На жаль, Стів Джобс, вирішивши назвати свій новий гаджет «Айфоном», навіть не задумався, що хтось може володіти цим товарним знаком. І лише через роки колишній керівник Cisco Чарльз Джанкарло (Charles Giancarlo) розповів кілька цікавих фактів про взаємовідносини двох компаній.

Одного разу йому зателефонував Стів Джобс, який у своєму житті досить часто вдавався до таких телефонних дзвінків, і сказав, що хоче роздобути цю назву, нічого не запропонувавши натомість. Природно, в Cisco планували його коли-небудь використовувати, тому відразу ж відмовили колишньому генеральному директорові Apple.

Незабаром після цього пролунав ще один телефонний дзвінок, на цей раз від юридичного департаменту Apple. Вони вирішили уточнити, чи дійсно Cisco «відмовилася від бренду», на що отримали цілком однозначну відповідь: якщо Apple випустить свій «iPhone», їх очікує судовий позов від Cisco — це, власне, і сталося на наступний день після анонса першого яблучного смартфона.

Подальші події були одним з класичних прикладів «тактики переговорів» Стіва Джобса. На День святого Валентина він покликав Джанкарло до себе додому, повечеряти і поторгуватися. Обмін люб’язностями тривав недовго, після чого Стів відразу «перейшов у наступ» і запитав Чарльза, може він удома отримувати електронну пошту. Нагадаю, що розмова відбулася на початку 2007 року, коли широкосмуговий інтернет був практично у кожного жителя США, не кажучи вже про керівника однієї з найбільших і передових компаній цієї індустрії.

Тоді Стів ще більше спантеличив співрозмовника, натякаючи на свій революційний продукт: «А чи ти можеш отримати листа прямо зараз?» Не знаю, наскільки сильно це подіяло на Чарльза Джанкарло, але вже через тиждень Cisco відкликала позов, уклала перемир’я з Apple і навіть домовилася про співробітництво в галузях, що становлять взаємний інтерес.

Була і ще одна обставина, яке могло вплинути на рішення Cisco. Під час первинних слухань юристи Apple зуміли довести, що у позивача по суті не було продуктів з цією назвою, але після інтересу з боку Джобса вони раптово анонсували такий пристрій. Суд схилився на бік відповідача і постановив: раз в Cisco не використовували торговельну марку (одного анонсу було недостатньо, Apple могла використовувати її до тих пір, поки випускає свій iPhone.

А після ребрендингу «iPhone OS» в «iOS» компанія з Купертіно знову опинилася в схожій ситуації, так як в Cisco розробляли однойменну операційну систему (тільки розшифровувалася як вона Internet Operating System). На щастя, до суду справа не дійшла — Apple просто ліцензувала цю торговельну марку.