На дворі був 2010 рік, коли Apple в останній раз випустила велике оновлення операційної системи на фізичному носії. З тих пір процес установки позбувся багатьох глюків і проходить майже безболісно, але все одно багато користувачів воліють зберігати стару-добру завантажувальну USB-флешку з настановним чином OS X про запас.

Наприклад, якщо ви проводите паралельно кілька інсталяцій, набагато простіше використовувати USB-флешку замість того, щоб завантажувати 5 ГБ з серверів Apple для кожного комп’ютера окремо. Або якщо вам потрібен відновлювальний диск для старих Маків, які не сумісні з функцією завантаження системи з інтернету, такий носій підійде як не можна краще.

Так чи інакше, створити настановну USB-флешку з Yosemite не так складно. Для цього вам знадобиться:

  • Мак. Виконати всі описані нижче дії можна як у Mavericks, так і в Yosemite.
  • USB-флешка на 8 ГБ або більше або розділ аналогічного розміру на зовнішньому диску. Для більш нових Маків варто використовувати флешку USB 3.0, що дозволить значно прискорити установку.
  • Інсталятор OS X 10.10, який знаходиться каталозі Програми. Варто врахувати, що після установки Yosemite інсталятор видаляє сам себе, тому вам потрібно буде знову завантажити його з Mac App Store за наступним посиланням.
  • Адміністраторські привілеї на Маці, який ви використовуєте для створення настановної флешки.

Найбільш простий спосіб

Для нього крім всього перерахованого потрібно невелика утиліта Diskmaker X, яка дозволить вам не «колупатися» у Терміналі. Насправді, вона існувала ще з часів OS X 10.7 1, але головне, що вона підтримує Yosemite.

Працювати з цією утилітою дуже просто: після запуску вона запропонує вибрати тип операційної системи і носій, який в подальшому стане завантажувальним.

Якщо Diskmaker X не зуміє виявити інсталятор OS X в папці Програми, користувач може вибрати його вручну.

Просто дотримуйтесь інструкцій на екрані та переконайтеся, що на вставленим в комп’ютер USB-флешці або вибраному розділі не залишилося потрібної для вас інформації, так як вся вона буде знищена під час копіювання файлів Yosemite.

Трохи більш складний спосіб

Якщо ви з якихось причин не хочете використовувати Diskmaker X, Apple включила до складу інсталятора спеціальну консольну команду, за допомогою якої можна створити інсталяційний диск OS X. Але перед цим потрібно виконати кілька підготовчих кроків, перший з яких полягає в запуску Дискової утиліти і виборі флешки в бічному меню.

Далі переходимо на вкладку «Розділ диска» і в випадаючому списку «Схема розділів» вибираємо «Розділ 1», вказавши заодно формат «Mac OS Extended (журнальний)» та ім’я тома. У моєму випадку — це «usb»2.

Також не забудьте завітати в «Параметри» і вибрати пункт «Схема розділів GUID», щоб наша флешка стала завантажувальної. Тепер натискаємо на кнопку «Застосувати» і чекаємо, поки Дискова утиліта закінчить свою роботу:

Для наступного кроку нам потрібно Термінал (/Програми/Утиліти). Запускаємо його і вводимо наступну команду3:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia –volume /Volumes/usb –applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app –nointeraction

Нам залишається дочекатися, поки команда зітре всю інформацію з накопичувача і скопіює на нього потрібні файли. У ході процесу в Терміналі ви побачите щось на зразок цього:

Erasing Disk: 0%… 10%… 20%… 30%…100%…
Copying installer files to disk…
Copy complete.
Making disk bootable…
Copying boot files…
Copy complete.
Done.

Тепер при необхідності ми просто перезавантажуємо комп’ютер з затиснутою клавішею Alt (Option) і вибираємо нашу USB-флешку, з якою можна встановити або оновити систему.

  • У той час програма називалася Lion Diskmaker. ?
  • Ім’я варто вказати яке-небудь просте, щоб надалі не заплутатися з пробілами або іншими символами. ?
  • Також Вам буде потрібно ввести пароль від свого облікового запису. ?