Вчора в Лос-Анджелесі компанія Microsoft на спеціальній прес-конференції представила свого другого конкурента iPad — планшет Surface. Він буде випускатися в декількох модифікаціях і працювати під управлінням операційної системи Windows 8, яка повинна з’явитися на ринку приблизно в той же самий час, що і Mountain Lion, — в кінці липня.

На відміну від Slate PC — ніяк не забуду, як Балмер ганьбився за тиждень до анонсу оригінального iPad, — користувачам Surface тепер не потрібно згадувати лайки на всіх мовах світу, щоб потрапити на мікроскопічні елементи інтерфейсу. Та й сам пристрій більше не втілює відому фразу «я його зліпила з того, що було» з пісні Альони Апіної.

Кілька слів про характеристики гаджета я прибережу для завтрашньої «Яблуні», а сьогодні хочу навести ще один приклад того, як різниця у ставленні до деталей відрізняє Apple від Microsoft (хоча на місце компанії з Редмонда можна підставити будь-якого іншого конкурента).

Розглядаючи галерею Surface я натрапив на виноску в самому низу сторінки, яка свідчила: «Представлені на сайті зображення є комп’ютерними рендерами, а не фотографіями цього планшета». Я поскаржився на це в Твіттері, відповідаючи на цілком закономірне питання Ріната Ханова («ти думаєш на сайті Apple фотографії?») згадав один цікавий факт.

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, як Apple отримує такі ідеальні зображення iPod touch або iPad для свого сайту? На перший погляд здається, що перед нами високоякісний комп’ютерний рендер, але насправді це не так. У більшості випадків компанія використовує справжні фотографії, на створення яких було витрачено більше часу, ніж ми можемо собі уявити.

Дуайт Ешлімана (Dwight Eschliman) був присутній у фото-студії Apple при створенні одного з таких знімків, після чого поділився в особистому блозі деякими подробицями зі зйомок iPod touch:

Найскладнішим аспектом зйомки був баланс між розмірами і глибиною різкості. Часто продукти настільки малі, що глибина різкості виходила дуже вузькою. І щоб продукт цілком потрапив у фокус, нам довелося зробити ряд знімків, які потім зшивалися… Тільки для того, щоб знаходиться ліворуч, iPod touch цілком опинився у фокусі, потрібно зробити 54 кадру 1.

Мова йде про цієї фотографії:

Ви тільки вдумайтеся: 54 кадру на iPod touch зліва і стільки ж, якщо не більше, на плеєр праворуч. Зйомки тривали дві доби. А потім ще ці фотографії потрібно було опрацювати і «склеїти». Звучить як повне божевілля, особливо якщо згадати, що в більшості компаній на таких дрібницях не заморочуються.

Але це Apple, ДНК якої закладено прагнення до досконалості і увагу до подібних дрібниць 2, і яке дозволяє Apple вести прогрес за собою, на крок випереджаючи інших конкурентів.

Але Microsoft теж варто віддати належне — компанія в черговий раз довела, що можна випустити гаджет і операційну систему, яка не буде копіювати iPad/iPhone і iOS, а їх творцям не доведеться стояти і червоніти, невиразно бурмочучи шаблонні фрази на кшталт «хіба можна було зробити по-іншому?»

P. S. Якщо вам сподобалася стаття, не соромтеся натискати на кнопки соціальних мереж :)

  • Apple, схоже, змусила Дуайта видалити оригінал замітки і класний stop-motion ролик з Vimeo, але в деяких веб-архівах віддалену замітку можна знайти. ?
  • Як тут не згадати про спеціальній кімнаті в штаб-квартирі компанії, де дизайнери цілодобово безперервно вибирають ту єдину упаковку для продукції з сотень прототипів? ?