Думаю, більшість користувачів, які регулярно працюють в інтернеті, часто помічали рекламні оголошення, засновані на наших звичках, переглянутих сторінках або пошукових запитах. З допомогою такого відстеження пошуковики та рекламодавці можуть дізнатися список наших інтересів і пропонувати нам по всій мережі щось, що на їх думку може здатися нам привабливим. На щастя, більшість популярних браузерів мають все необхідне для того, щоб відучити рекламодавців стежити за нами.

Safari

З виходом Safari 5 деякі просунуті користувачі зітхнули з полегшенням, адже в цій версії стандартного браузера для Mac OS X нарешті з’явився механізм розширень, які, кхм, можуть розширити функціонал програми. Тому якщо ви хочете переглядати веб і бути впевненим в тому, що деякі «погані товариші» не збирають інформацію про вас, зверніть увагу на розширення Incognito від Orbitcule, розробників досить популярної утиліти Undercover.

Додаток до Safari блокує пересилку конфіденційної інформації Google Adsense, Google Analytics, Facebook та інших «любителів» дізнатися, що ви робите в інтернеті. Розширення можна завантажити абсолютно безкоштовно з сайту розробника. Після того, як ви його встановіть, в закладці Розширення налаштувань Safari з’явиться можливість включити або відключи певні опції.

Firefox

Для користувачів Firefox аддони не є чимось новим, тому було б наївно вважати, що для цього браузера не існує такого розширення. Наприклад, одним з них можна назвати безкоштовне доповнення TrackerBlock від PrivacyChoice. Його можна знайти за цим посиланням.

Після установки аддона і перезапуску браузера, користувач побачить налаштування TrackerBlock з довгим переліком рекламодавців, які можуть збирати інформацію про ваше перебування в глобальній мережі. Всього за кілька кроків можна заблокувати окремих або всіх представників цього списку.

Якщо ви раптом захочете в майбутньому поміняти установки аддона, то зайдіть у меню Знаряддя і виберіть там пункт меню TrackerBlock. Крім цього, можете пошукати подібні доповнення в каталозі аддонов Firefox. Приміром, за визначеним тегом.

Google Chrome

Можливості розширення Keep My Opt-Outs аналогічні TrackerBlock, але, на жаль, його не можна так гнучко налаштувати. Наприклад, якщо TrackerBlock пропонує користувачам три різних рівня захисту, Keep My Opt-Outs можна увімкнути або вимкнути.

За замовчуванням це розширення після установки буде активовано, тому для його відключення потрібно зайти в меню Гайковий ключ > Інструменти > Розширення, знайти необхідний елемент списку і натиснути на посилання «Вимкнути». Можливо, більш детальні налаштування з’являться в майбутніх версіях Keep My Opt-Outs.

Напевно, щось подібне існує і для Opera 11, в якій теж недавно з’явилися розширення, але я не ставив метою їх знайти.