Кажуть, що театр починається з вішалки, але насправді він починається з покупки квитків. Головне питання – які місця вибрати? Є партер, ложі, бельетаж… В деяких театрах є так звані незручні місця – це де нічого не видно і мало що чути.Рекомендую купить билет на поезд онлайн Украина

Одні місця знаходяться занадто далеко, з інших – край сцени не видно. Щоб вибрати найкращі місця, для початку подивимося на схему театрального залу.

Які місця бувають у глядацькому залі
Партер – це місця в зоні зорового залу, які знаходяться найближче до сцени.
Амфітеатр – простір відразу за партером. Зазвичай зона амфітеатру трохи вище партеру.
Місця в бельетажі – ще вище.
На самому верху – балкон.
По обидва боки від партеру знаходяться ложі – це невеликі простори з окремим входом.
Ложа
За традицією місця в ложі вважаються найпрестижнішими – раніше там могли сидіти тільки багаті відвідувачі. У кожній ложі є окремий вхід, а крім цього можна не тільки подивитися спектакль, але і себе показати. Більше ста років тому саме заради цього приходили в театр представники вищого світу. У партері сиділи офіцери, а титуловані особи в окремих ложах. Лев Толстой описав це в «Анні Кареніній».

Місця в ложі – одні з найбільш незручних. Сцену видно не повністю, і спектакль доводиться дивитися впівоберта.

Едвард Льюїс Річарда Гіра знайомить з оперою, викупивши квитки в ложі. Але насправді місця там – одні з найбільш незручних. Сцену видно не повністю, і спектакль доводиться дивитися впівоберта.

Соцмережі майбутнього

Коли вони замінять нам життя?
Партер
Сьогодні на питання «Які місця в театрі найкращі?» практично кожен відповість «в партері». Місця в партері традиційно вважаються кращими, вони ж і найдорожчі. При цьому практично в кожному театрі є так звана «звукова яма» – вона знаходиться десь між 5 і 10 рядами. Там звук буквально пролітає над глядачем. Особливо це важливо, якщо йдеш на оперу.

Знаменитий кинопример: герой Брюса Вілліса Корвін Даллас у фільмі «П’ятий елемент» дивиться оперу з першого ряду. Брати квитки в перші ряди партеру багато не порадять. Це тільки здалеку здається, що артисти пурхають по сцені як метелики, але в першому рядку ви будете чути всі сторонні шуми. Крім того дивитися дію треба буде, задерши голову, при цьому ви все одно буде бачити перед собою потилицю диригента.