На жаль, Mac OS X Lion ще довго не буде доступний звичайним користувачам, а єдине додаток «з майбутнього», з яким, за чутками ми зможемо познайомитися вже 13 грудня, — це Mac App Store. Але судячи з усього, Apple поки що не збирається виключати Finder зі складу стандартних програм і «ховати» файлову систему подалі від людських очей, як про це думало більшість скептиків, навіть не дивлячись на появу в анонсі інтерфейсних рішень і елементів з мобільної операційної системи iOS.

Тим не менш, володіють нинішнім «графічним матеріалом» дизайнери, люди творчі, вже зараз замислюються про те, як може виглядати майбутня версія стандартного файлового менеджера Mac OS X. Причому, в хід йде все — і власні ідеї, і ресурси настільної/мобільного операційних систем, та багато іншого.

Представлені нижче макети були опубліковані на дуже популярному дизайнерському сервісі Dribbble, і можуть дозволити зрозуміти, як саме і що конкретно хочуть бачити ці користувачі в новому Finder. В цілому, вони можуть вписатися в майбутній інтерфейс настільної системи, але, чесно кажучи, я трохи здивований такому тотальному домінуванню темних кольорів.

Ось найпопулярніші з них:

1. Незвичайний Mac OS X Finder Re-imagined (повний розмір).

2. Більш звичний і передбачуваний у поведінці Finder Lion in Update, який мені здається найбільш вдалим.

3. І зовсім вже консервативна варіація попереднього концепту під назвою Finder on Mac OS X Lion (повний розмір), що нагадує нам про iTunes 10 своїми монохромними іконками.

Не знаю, з однієї сторони цим макети виглядають цікаво і незвично, з іншого — далекими від досконалості і непродуманими. Але ж Apple рухається в бік спрощення навігації в Mac OS X, інтегруючи такі нові функції, як Launchpad або Mission Control. Тому від них хотілося б побачити і зміни файлового менеджера.

Але взагалі, чим більше я дивлюся на ці ескізи, тим більше питань у мене виникає. Чи дійсно це те, що може нам знадобитися? Чи зручна і ефективна, а не тільки ефектна, інтелектуальна система автоматичної угруповання вмісту комп’ютера за типами файлів? І взагалі, може бути нинішній Finder хороший в тому вигляді, в якому він існує зараз?

А чого б ви хотіли від оновленого файлового менеджера крім табів? :)