Напевно, головною несподіванкою сьогоднішнього дня стала покупка за 400 з гаком мільйонів доларів фірми ngmoco:) — завсідників заходів Apple, а також одиних із самих популярних і успішних розробників ігор для iOS — японської компаній DeNA. Якщо нові господарі зможуть успішно розпорядитися своїм придбанням, вони зможуть створити найбільшу в світі мобільну соціальну ігрову платформу.

За умовами угоди, акціонери і працівники ngmoco:) получап 300 мільйонів доларів готівкою і цінними паперами відразу, а по досягненню поставлених цілей (які, природно, не розголошуються) до кінця 2011 року зможуть отримати ще більше 100 мільйонів доларів. До речі, для DeNA це вже третє подібне придбання за останні два місяці.

Ця покупка хороша для обох сторін, оскільки японська компанія намагається закріпитися на ринку соціальних ігор в США, а для розробників з ngmoco:) угода означає не тільки значні финансвые інвестиції, але і чудову можливість скористатися досвідом, знаннями і напрацюваннями японських колег.

Крім цього, минулого місяця ngmoco:) оголосили про намір розширити кількість додатків і сервісів для користувачів за рахунок платформи Google Android. Іншим ключовим напрямком є створення єдиної платформи, яка об’єднує тенологіі і фреймворки обох компаній.

Цікаво, що з цього може вийти, не дарма японці витратили стільки грошей в світлі появи Ігрового центру, вбудованого в iOS?