Вчора я якось зовсім випустив з виду, що один з найменших яблучних плеєрів святкує свій черговий день народження. Вперше iPod nano був представлений шість років тому і за цей час зазнав безліч змін.

Apple ніколи не зупинялася на якомусь певному дизайні iPod nano, постійно змінюючи його зовнішній вигляд. Моделі різних поколінь можна охарактеризувати як «дві довгі, „печиво“, ще дві довгі і ще одна квадратна». Ось як вони виглядали.

Перше покоління iPod nano, представлене 7 вересня 2005 року, стилістично чимось нагадувало нинішній iPhone — такий же чорний і з закругленими краями Стів Джобс назвав його «справжньою революцією з моменту випуску оригінального iPod», оскільки це був повнофункціональний плеєр, але неймовірно тонкий і легкий по тим часам. Дві моделі на 2 і 4 ГБ продавалися за ціною 199$ і 249$ відповідно.

Друга версія iPod nano вийшла через рік — 12 вересня 2006 року. Корпус з округленими краями був виконаний з анодованого алюмінію і продавався в п’яти кольорах. За ті ж самі гроші Apple пропонувала вдвічі більший об’єм накопичувача і незвичайний акумулятор, здатний відтворювати музику протягом 24 годин.

5 вересня 2007 року Стів Джобс все в тому ж центрі Yerba-Buena Garden в Сан-Франциско показував iPod nano 3G. Він став першим Айпод, який вмів показувати відео (це і стало його головною «фичей»), а замість алюмінію Джонатан Айв вирішив знову використовувати пластик. Також, кольоровий екран з роздільною здатністю 320?240 пікселів (204 ppi) міг показувати фотографії та обкладинки альбомів в режимі Cover Flow. Ємність його накопичувача знову збільшилася, а ціна — зменшилася: за 4 ГБ модель Apple хотіла 149$, а за 8 ГБ — 199$.

Підсумки музичного події, що відбулася 9 вересня 2008 року підводив Vitol. На ньому було представлено четверте покоління iPod nano в новому-старому витягнутому форм-факторі. Головними козирями цього плеєра став витягнутий екран, екстремально тонкий корпус, акселерометр і підтримка функції Genius.

Рівно через рік журналістам на музичному заході «it’s only rock’n’roll» було представлено п’яте покоління плеєра. До цього моменту кількість проданих iPod nano перевалило за 100 млн, тому Стів Джобс вирішив просто додати в нього камеру, мікрофон (для збереження заміток) і FM-тюнер. Ціну в 149$ за 8 ГБ модель і 179$ за 16 ГБ Apple вирішила цілком справедливою.

І, нарешті, минулого року — 1 вересня 2010 — Apple знову радикально змінила плеєр, додавши в нього технологію мультитач. Вже зараз можна сказати, що користувачам такий форм-фактор припав до душі — nano розкуповували як гарячі пиріжки на ринку і прилаштовували до нього браслети від годин. Також, цьому сприяла залишена без зміни досить демократична ціна.

У цьому році музична подія трохи затримується, але я не сумніваюся, що нас таки чекає новий iPod nano. І якщо я правильно розумію логіку Apple, він повинен бути витягнутий :)