За чутками, основними відмітними особливостями наступного покоління MacBook Pro можуть стати більш тонкий дизайн, процесори Ivy Bridge і «приголомшливий сітчаточний» дисплей. Проте, деякі аналітики висловлюють побоювання, що якщо два перших нововведення не зроблять істотного впливу на вартість яблучного ноутбука, то з-за нового екрану він може подорожчати в середньому на 100$.

За роз’ясненнями журналісти CNET звернулися до старшого аналітика компанії DisplaySearch Річарда Шиму (Richard Shim). За його словами екрани з ультра-високою роздільною здатністю, які Apple швидше за все буде використовувати в майбутніх поколіннях своїх портативних комп’ютерів, вже зараз доступні в ланцюжку поставок:

Зараз стає зрозуміло — це Apple підштовхує виробників дисплеїв до випуску панелей з високою роздільною здатністю, оскільки вони самі і створили попит на дану продукцію. Спочатку такі екрани з’явилися в їхніх смартфонах, далі — в планшетах. А тепер ми бачимо, як у ланцюжку поставок з’являються нові панелі, якими компанія збирається комплектувати свої ноутбуки. І це стає ознакою високої якості.

Річард вважає, що вартість «сетчаточного» дисплея для 15-дюймового MacBook Pro складе приблизно 160$, хоча на даний момент Apple платить 68$ за звичайну панель. А 13-дюймовий екран для Прошки може коштувати близько 134$ (в той час як зараз він обходиться компанії з Купертіно в 69$).

Apple, нагадаю, вже кілька років пропонує за додаткові 100$ опціональну установку в 15-дюймова модель MacBook Pro глянцевий або матовий дисплей з високим дозволом 1680 х 1050 пікселів замість стандартного 1440 х 900 (причому, замовити ноутбук з такою конфігурацією можна тільки через онлайновий магазин на сайті Apple).

Але в даному випадку мова йде про зовсім інші цифри. Ось які сітчатні дозволу, за словами Шима, Apple буде використовувати:

  • Для моделей з діагоналлю 15,4″: 2880 х 1800 px, c щільністю пікселів 220 ppi (у поточній лінійці цей показник вдвічі менше — 110 ppi).
  • Для моделей з діагоналлю 13,3″: 2560 х 1600 px з роздільною здатністю 227 пікселів на дюйм (для порівняння щільність пікселів у MacBook Air з аналогічною діагоналлю становить 127 ppi).

До того ж, Річард Шим нічого не сказав про 17-дюймових MacBook Pro, і це може означати все, що завгодно. Або Apple припиняє їх виробництво і зосереджується на випуску двох інших моделей, або випускає оновлену 17″-модель з екраном величезного дозволу (3840 х 2160 пікселів).