Вчора вдень керівники Apple провели конференц-зв’язок, на якій анонсували декілька програм для інвесторів, що передбачають виплату дивідендів і викуп власних акцій. А пізно ввечері експерти, аналітики і звичайні користувачі змогли наочно переконатися, що Тім Кук і Пітер Оппергеймер не лукавили, коли сипали епітетами при описі старту продажів нового iPad.

Прогнози песимістів не виправдалися: згідно чергового прес-релізу Apple, які останнім часом сипляться як з рогу достатку, всього за 4 дні володарями третього покоління яблучного планшета стало рівно 3 мільйона осіб.

«Новий iPad — це блокбастер з трьома мільйонами проданих копій і це найбільший запуск планшетів в історії», — сказав Філ Шиллер, старший віце-президент Apple з міжнародного маркетингу. — «Клієнтам полюбилися нові неймовірні можливості iPad, в тому числі, його чудовий сітчаточний дисплей, і ми не можемо дочекатися цієї п’ятниці, коли ще більше клієнтів по всьому світу зможуть дістати його в руки».

Щоб об’єктивно оцінити ці цифри, досить згадати попередні рекорди iPad. Apple продала 1 мільйон своїх планшетів за 28 днів з того моменту, як пристрій надійшло в продаж у квітні 2010 року. Планка 2 мільйони iPad підкорилася через 60 днів. А 3 мільйона планшетів було продано за 80 днів.

І ось зараз за такий короткий проміжок часу було куплено 3 млн. iPad, а це чверть від усіх «активованих» на сьогоднішній день Android-планшетів. Вражає, чи не правда?