Зовсім трохи залишилося чекати до початку презентації «let’s Talk iPhone». Так вийшло, що у мене просто не було часу і бажання обробляти тонни чуток, які і так всі знають, тому на них навіть не будемо зупинятися. Зазвичай, після будь-якого великого заходу Apple ми публікуємо дуже докладний звіт, що називається «по гарячих слідах». Але так як деякі читачі хочуть бути в курсі всього, що відбувається, я розповім, де і як стежити за сьогоднішньої презентацією.

Як стежити за заходом?

Традиційним і найбільш поширеним способом отримання найсвіжішої інформації з кампуса Apple (втім, як і з будь-якого залу, що вміщує в себе всіх дійових осіб) є читання текстових трансляцій, організованих профільними і не дуже інтернет-ресурсами. Зазвичай, в них містяться цитати, короткі репліки, думки журналістів і блогерів, запрошених на презентацію, а також фотографії, зроблені зі свого місця в залі для глядачів. До речі, кампус в Купертіно вже готовий приймати гостей:

В очікуванні «живої» трансляції блог 9to5Mac зв’язався з прес-центром Apple і отримав офіційне підтвердження, що компанія знову не планує показувати презентацію в прямому ефірі. Знаючи про плани Apple щодо запуску безкоштовної iCloud і про працюючому гігантський дата-центрі в Північній Кароліні, «нашпигованном» високотехнологічними залізяками, таке рішення виглядає як мінімум дивною.

Які ресурси читати?

Хороші англомовні текстові трансляції можна знайти на інтернет-порталах і в блогах, присвячених високим технологіям загалом і діяльності Apple зокрема. До них можна віднести:

 • Engadget;
 • Gizmodo;
 • ArsTechnica;
 • MacWorld;
 • This is my next;
 • і так далі.

Швидше за все, текстові трансляції російською мовою будуть вести MacRadar, MacSpoon, DeepApple та інші околояблочные ресурси рунета.

Часом кількість охочих дізнатися останню інформацію з місця подій перевищує технічні можливості «наших» і «не наших» сайтів, тому доводиться жонглювати посиланнями і в поспіху шукати заміну.

Другим джерелом текстових трансляцій є найбільший у світі сервіс мікроблогів — Twitter. У ньому зареєстровані практично всі інтернет-ресурси, і вони намагаються коментувати захід, супроводжуючи фотографіями короткі репліки в 140 символів. В принципі, цього достатньо для складання загальної картини, але все одно кількість інформації просто зашкалює і збиває з пантелику. Я можу лише порекомендувати додати в окремий список кого-небудь з активних російськомовних акаунтів і читати тільки їх. Наприклад, той же самий @MacRadar, @Macspoon або @MacDaysLive.

Як було сказано на самому початку, мені не подобається жоден з вищеперелічених «жанрів», тому я зосереджуся на написання докладного звіту, який опублікую практично відразу по закінченню заходу.

У скільки початок?

Географічно нас цікавить в основному київське (20:00) і московський час (21:00), але для читачів з інших країн я на всяк випадок приведу кілька інших тимчасових зон:

 • Тихоокеанський час — 10:00;
 • Лондон — 18:00;
 • Париж — 19:00;
 • Токіо (7 червня) — 02:00;
 • Сідней (7 червня) — 03:00.

Наш блог продовжить роботу в нормальному режимі після закінчення презентації.

Вдалого перегляду! І не турбуйтеся, якщо Apple не виправдає ваших очікувань, підігрітих казна-звідки взялися «достовірними даними» — це всього лише чутки.