Все менше і менше часу залишається до презентації Apple, яка відкриває щорічну конференцію розробників WWDC 2011. Ми з вами вже оцінили можливі новинки, які можуть супроводжувати анонс iOS 5 і майбутнього хмарного сервісу iCloud, але все ж є кілька цікавих моментів, які залишилися без уваги.

Як стежити за заходом?

Прес-центр Apple знову нічого не сказав про «живий» трансляції з місця подій. Невже компанія до цих пір не впевнена, що впорається з напливом бажаючих (хоча у світлі подання iCloud це виглядає як мінімум дивно)?

Пропоную час від часу заглядати на сайт Apple в пошуках заповітної посилання» пишуть, що вона може з’явитися за 10-015 хвилин до початку презентації.

Крім цього, існує ще кілька традиційних варіантів:

  • Безліч англомовних (Engadget, Gizmodo, ArsTechnica, MacWorld, MacRumors, AppleInsider, iLounge, iFans, Wired і так далі) і російськомовних сайтів, присвячених діяльності Apple, будуть проводити текстові трансляції.
  • Також, ви можете читати уривчасті думки різних користувачів Твиттра, але в такі моменти кількість інформації просто зашкалює. Можу порекомендувати додати 1-02 найактивніших користувачів в окремий список, наприклад, @MacDays_ru або @Macspoon (якщо вони будуть вести трансляцію).
  • Мені не подобається жоден з попередніх «жанрів», тому я зосереджуся на написання докладного звіту, який опублікую відразу по закінченню заходу.

У скільки початок?

Географічно нас цікавить київське (20:00) і московський час (21:00), але для читачів з інших країн я на всяк випадок додав кілька тимчасових зон:

  • Тихоокеанський час — 10:00;
  • Лондон — 18:00;
  • Париж — 19:00;
  • Токіо (7 червня) — 02:00;
  • Сідней (7 червня) — 03:00.

Чутки про Lion

Ми вже встигли обговорити iOS 5 і iCloud, але кілька цікавих чуток про Lion залишилися без уваги.

По-перше, в новій версії операційної системи компанія збирається повністю відмовитися від підтримки PowerPC-коду і різних «милиць» для його роботи начебто Rosetta. Крім цього, кануть в Літа такі програми як iSync, FrontRow і власні Java runtime для Mac OS X.

По-друге, для того, щоб перетворити звичайний Lion в сервер, потрібно буде… завантажити спеціальний додаток Server.app з Mac App Store! Принаймні, про це написано в довідці до останніх тестових билдам Lion.

По-третє, більшість маководів задаються цілком природним питанням: коли ж відбудеться реліз настільної ОС? Мабуть, самою оптимістичною датою є 14 червня — саме про це число кажуть джерела блогу 9to5Mac. Так чи інакше, офіційного оголошення дати релізу залишилося чекати небагато.

One more thing?

Як ви думаєте, що саме Стів Джобс представить в якості свого фірмового «One more thing»? Мені здається, що цим пристроєм стане оновлена лінійка AirPort-продуктів, у тому числі, і нова Time Capsule яка стане таким собі «шлюзом» між комп’ютером користувача і «хмарою» Apple. Інженерам Купертіно нічого не варто оснастити нові пристрої процесорами A4/A5 і модифікованою версією iOS — подібне рішення вже успішно застосовано у другому поколінні Apple TV.

З іншого боку, мені б дуже хотілося побачити новий iPhone саме на WWDC, адже це така добра традиція :)

Але незалежно від цього я буду з радістю вас чекати по закінченню презентації для обговорення новинок. Впевнений, що Джобс і компанія не дадуть нудьгувати ні хвилини!