Все менше і менше часу залишається до спеціального заходу Apple, яке судячи з офіційними запрошеннями буде присвячено другого покоління планшетів iPad. Кількість чуток і «стовідсотково правдивої» інформації зашкалює, але я підготував для наших читачів декілька цікавих фактів і рекомендацій, які ми ще не обговорювали.

Як стежити за заходом?

Швидше за все, Apple не буде проводити «живу трансляцію з місця подій, якою нас порадували у вересні минулого року (до речі, на «Back to the Mac» її теж не було), так як Apple зазвичай повідомляє користувачів про це офіційним прес-релізом заздалегідь.

UPD: Наші читачі пишуть, що посилання з’явиться хвилин за 10 до початку заходу!

Тому існує декілька варіантів:

  • Стежити за текстовою трансляцією з допомогою англомовних (Engadget, Gizmodo, ArsTechnica, MacWorld, MacRumors, AppleInsider, iLounge, Wired та інших) або російськомовних сайтів, присвячених діяльності Apple. Серед російських можу виділити хіба що MacSpoon, але я не бачив у них офіційного анонсу.
  • Можна читати уривчасті думки різних користувачів у Твиттре, але це не найкраще заняття (я в такі моменти боюся відкривати Twitter для Mac, так як встежити за оновленнями практично неможливо).
  • Дочекатися докладного звіту про захід, який я намагаюся опублікувати відразу після його закінчення, а також обговорити з іншими читачами в коментарях новинку (-і).

У скільки початок?

Географічно нас цікавить київське (20:00) і московський час (21:00), але для читачів з інших країн я на всяк випадок додав кілька тимчасових зон:

  • Тихоокеанський час — 10:00
  • Лондон — 18:00
  • Париж — 19:00
  • Токіо (3 березня) — 03:00
  • Сідней (3 березня) — 05:00

Хто буде «тамадою» на заходи?

Насправді, відповідь на це питання не так очевидна, як здається. Офіційно Стів Джобс перебуває на лікарняному, тим не менш, він зустрічається з президентами і час від часу відвідує яблучний кампус.

А за останньою інформацією головний натхненник Apple всерйоз розглядає можливість відвідати сьогоднішній захід. Щоправда, поки що невідомо — чи буде він знаходитися в якості глядача чи все-таки особисто представить iPad 2?

І все-таки, iPad 2 або щось ще?

Здається, з iPad 2 все більш-менш ясно: ніякого сетчаточного дисплея, одна чи навіть дві камери (фронтальна для FaceTime), процесор потужніше і пам’яті більше.

За іншими чутками компанія може анонсувати білий iPad (після історії з iPhone 4 в це віриться насилу, незважаючи на те, що рішення начебто знайдено), ресурс iLounge пророкує появу слота для SD-карт, а Gizmodo стверджує, що в новому планшеті з’явиться великий динамік. Більш того, в гру активно включилися букмекери, що пропонують маководам не тільки вгадати «результати» презентації, але і заробити на цьому грошей.

До речі, сьогодні Engadget опублікував кілька фотографій iPad 2 з якогось китайського сайту, які цілком можуть бути як доброю підробкою, так і справжнім гаджетом:

А от на рахунок «щось ще» складно сказати, так як зазвичай презентації Apple і Стіва Джобса не обмежуються анонсом одного продукту. Серед найбільш ймовірних тим для «відвертого» розмови можна виділити анонс iOS 5 або реліз iOS 4.3, подання безкоштовної підписки MobileMe (хоча шансів на це мало) і представлення нових послуг, в тому числі, для малого бізнесу.