Інсайдери становлять небезпеку для будь-якої великої комерційної компанії, а для Apple це справжня загроза, адже в Купертіно надають особливе значення максимальної секретності процесу створення нових продуктів і дуже люблять різноманітні традиційні презентації, в ході яких Стів Джобс або його помічники анонсують ці самі продукти.

Звичайно ж, було б наївно вважати, що Apple не намагається боротися зі своїми нечесними працівниками або представниками інших компаній, які займаються поставками або виробництвом компонентів яблучної техніки. І ось нещодавно з’явилася інформація про арешт відразу п’яти підозрюваних у розголошення конфіденційних даних про iPhone і iPad.

Їх затримання стало результатом трирічного розслідування. Однак, згідно з інформацією The Wall Street Journal, вже в найближчі місяці відбудуться арешти нових фігурантів цієї справи.

Серед п’ятьох «щасливчиків» виявився і Уолтер Шимун (Walter Shimoon), директор з розвитку бізнесу компанії Flextronics, який під час роботи консультантом у фірмі Primary Global надавав конфіденційну інформацію про дати релізу ще не випущених іДевайсов і деякі подробиці про них.

Однією з його «витоків» стали дані про секретному проекті планшета Apple К48, який врешті-решт був представлений в січні минулого року iPad. Пам’ятайте, цю фотографію з Engadet, яка в останні години перед заходом облетіла весь світ?

А незадовго до цього, згідно з однією з наведених у матеріалах справи стенограм, Шимун кілька разів говорив про проект K48: «Це нова категорія пристроїв. Мені здається, воно називається K48… В Apple вас можуть звільнити тільки за те, що ви вимовите „К48“, якщо ви, звичайно, не сидите на нараді, присвяченій цьому пристрою. Настільки серйозно вони ставляться до цього».

Інша стенограма присвячена фразі Шимуна, сказаної свідку, співпрацював зі слідством: «Це дуже і дуже погано, якщо ви записували всі дзвінки».

Також, експерт-фірма Primary Global, якій Шимун надавав дані, «консультували» інвесторів і співробітників великих компаній, за що фірма отримувала грошові винагороди. Дані матеріали назвалися невигадливо — «ринкові дослідження». Правда, ці дослідження вийшли за рамки допустимих меж після того, як стало відомо, що за інсайдерську інформацію кожен із заарештованих отримував приблизно за 400 000$.

Керівництво компанії Flextronics, яка протягом багатьох років поставляла електронні компоненти для різних продуктів Apple (наприклад, в Time Capsule стоять їх блоки живлення, досить середньої якості), вже поспішила звільнити свого топ-менеджера.

Крім цього, іншим представникам «чудової п’ятірки», що включала колишніх співробітників компаній Dell, AMD і Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., були пред’явлені звинувачення в «шахрайстві і змові з метою вчинення шахрайства з цінними паперами».