На даний момент Apple з великим задоволенням «підгортає грядку», на якій росте мобільна екосистема з iOS App Store, iTunes Store і трьох мобільних гаджетів, яким вже незабаром може додатися телеприставка Apple TV. І в зв’язку з тим, що практично всі сили різних підрозділів компанії були кинуті на розвиток цього напрямку, в портфоліо Купертіно залишилося кілька продуктів, які вже дуже давно не оновлювалися і не змінювалися.

Airport Express

Останнє оновлення Airport Express сталося майже два з половиною роки тому, в березні 2008 року, коли Apple додала до самої маленької яблучної точці доступу підтримку протоколу Wi-Fi 802.11 n. Airport Express був першим пристроєм для роботи віддалених динаміків AirTunes, за допомогою якого користувачі могли передавати аудіо-доріжки з iTunes на колонки, розташовані в іншій кімнаті. Але, також, це одне з останніх пристроїв Apple зі 100-мегабитным портом Ethernet.

Згідно специфікації 802.11 n швидкість бездротової передачі даних складає набагато більше 100 мегабіт в секунду, тому даний ethernet-порт на роутері вже зараз є «вузьким місцем» пристрою. Природно, Airport Express виграє від підтримки функції AirPort Disk (загальний доступ до жорсткого диска, підключеного через USB, який в даний час використовується для бездротового друку) і одночасної роботи в двох діапазонах Wi-Fi, яким славиться його старший брат Airport Extreme.

Apple Remote Desktop

Якщо говорити про програми для віддаленого доступу до комп’ютерів Apple Remote Desktop є надзвичайно корисним інструментом для адміністрування великої кількості мас’ов на фірмі або підприємстві, який дозволяє віддалено встановлювати програмне забезпечення, надавати допомогу користувачам не встаючи зі свого робочого місця, автоматизувати завдання, а також формувати докладні програмні і апаратні звіти.

Останнє велике оновлення продукту відбулося в далекому квітні 2006, за минулі чотири з невеликим роки користувачі побачили лише кілька незначних апдейтів, останній з яких вийшов минулого літа і призначався для виправлення дрібних помилок і додавання можливості відправки функціональних клавіш на віддалений комп’ютер.

Незважаючи на те, що до останньої версії Mac OS X є Snow Leopard, іконка додатку досі не позбулася робочого столу Tiger, випущеного більше п’яти років тому. Хто знає, може бути Apple ставлення цього продукту дотримуватися принципу «працює — не чіпай»?

Front Row

Front Row не є окремим продуктом, це всього лише одна з функцій Mac OS X, що забезпечує інтерфейс для вмісту iTunes, який зручно вивести на екран телевізора і управляти медіа-контентом повне mac ‘ а за допомогою, скажімо, алюмінієвого пульта управління Apple Remote. Плюсом даного інтерфейсу є графіка і шрифти збільшеного розміру, які зручно використовувати з великої відстані.

На жаль, востаннє він оновлювався в листопаді 2007 року разом з виходом Leopard. Тому немає нічого дивного в тому, що Front Row навіть не підозрює про нові функції начебто iTunes U.

Оновлений Front Row здорово виглядав би на останньому Mac mini, оскільки присутній в комп’ютері роз’єм HDMI робить його ідеальним повне mac ‘ ом для підключення до HDTV і управління через всю кімнату за допомогою пульта дистанційного керування.

Чим ще може зайнятися Apple? Так багато чим, наприклад, оновленням Finder, міграцією iTunes в «хмари», iBooks для Mac OS X і так далі.