Час від часу, деяким користувачам набридає зовнішній вигляд того чи іншого елемента інтерфейсу програми або його іконка, після чого вони починають шукати яку-небудь приємну оку заміну. Тому, я хотів би розповісти нашим читачам, яким чином можна вручну поміняти іконку мобільного додатка iOS.

Я задумався про цієї «операції» після випуску офіційного клієнта для сервісу мікроблогів Twitter, який після ребрендингу був перетворений Tweetie для iPhone. Справа в тому, що разом з новими функціями, у програми була змінена благородна сіра іконка, що дозволяє швидко ідентифікувати додаток на домашньому екрані пристрою або в Доці iOS.

Кілька хвилин роботи в графічному редакторі — і новий значок на старий лад був готовий. Залишалося тільки дізнатися, куди саме його потрібно завантажити і що робити далі. Також, в ідеалі, варто зробити кілька варіантів іконок, хоча можна спокійно обійтися і версією одного розміру, якщо ви робите цю модифікацію суто для особистого використання.

Я вирішив, що комусь моя іконка може знадобитися, тому зробив 3 варіанти. Для звичайного екрану iPhone:

Для сетчаточного дисплея iPhone 4:

І для iPad:

Найпростіший спосіб завантажити зображення на iPhone, iPod touch або iPad — це, приміром, за допомогою відмінного додатки Transmit 4 (наш огляд) або WinSCP для Windows, для чого слід налаштувати SFTP-з’єднання і бути підключені до Wi-Fi мережі.

Наскільки я знаю, до iOS неможливо підключитися без модифікації мобільної операційної системи. Також, може знадобитися установка пакета OpenSSH з Cydia. В якості облікових даних слід використовувати такі:

  • сервер: ip-адресу вашого пристрою
  • користувач (user): root
  • пароль: alpine /якщо ви не змінювали його на свій власний/
  • порт: 22 /знову-таки, якщо ви не змінювали його на інший/

Встановлені через App Store або iTunes програми розташовуються в каталозі /private/var/mobile/Applications. Майте на увазі, що кожне таке додаток знаходиться у своїй власній папці з довгим і незрозумілим ім’ям. Це — ідентифікатор програми.

Є кілька способів відшукати потрібну нам папку:

  • перевіряти всі каталоги поспіль до тих пір, поки не знайдеться необхідна нам додаток — в даному випадку, Twitter.app, однак, це далеко не найшвидший варіант.
  • встановити з Cydia утиліту AppLinks і проіндексувати всі встановлені додатки, після чого програма створить в каталозі /private/var/mobile/AppLinks символічні посилання з «людськими» назвами.

Не впевнений, що у всіх користувачів ідентифікатор буде однаковий, але у себе Twitter.app я знайшов у папці з ім’ям 59600B25-B2F6-04BFC-B6CD-039F1CA13A0D3

А далі потрібно просто замінити іконки в знайденому каталозі, попередньо зберігши собі на комп’ютер резервні копії оригінальних файлів (їх можна зберегти навіть іДевайсе). Проте, оновлений значок не з’явиться до тих пір, поки ви не перезавантажте смартфон або не перезапустіть Springboard.app.

А от і фінальний результат: