Завдання заставки всім зрозуміла: закрити вміст екрану тимчасово непрацюючого комп’ютера красивими динамічними картинками. Хтось використовує скрінсейвер як блокування, налаштувавши активний кут і запит пароля після заставки. Але якщо є звичка залишати комп’ютер тільки як вікно входу і дуже хотілося б ще заставку — рішення теж є.

Запуск скрінсейвера поверх вікна входу в Leopard, як кажуть, був можливий. Не можу стверджувати, бо не пробував особисто. В Snow Leopard тепер теж можна запустити таку заставку, і ось як це зробити.

Створіть в TextWrangler (або будь-якому іншому аналогічному додатку) файл com.apple.screensaver.plist з таким вмістом:

loginWindowIdleTime
180
loginWindowModulePath
/System/Library/Screen Savers/Nature Patterns.slideSaver
moduleDict
moduleName
Skyrocket
path
System/Library/Screen Savers/Nature Patterns.slideSaver
type
0

Збережіть його у папці /Library/Preferences. Якщо потрібно, внесіть необхідні зміни в документ, а саме: час запуску (loginWindowIdleTime), який в оригіналі дорівнює 180 секунд; та назва заставки. Заставку можна вибрати будь-яку з папки /System/Library/Screen Savers. У мене вийшло так:

TextWrangler

Якщо в налаштуваннях Заставки вибрати одну, а в plist вписати іншу, то будете мати дві різні. Одна буде запускатися звичайним шляхом (наприклад, з активного кута), а інша поверх вікна входу.

Цікаво, що скрінсейвери сторонніх розробників не працюють. Копіювання файлу в папку /System/Library/Screen Savers нічого не дасть.

Як йдеться на одному з ресурсів, щоб запустити «нерідну» заставку, потрібно перейти в папку користувача /Library/Preferences/ByHost і знайти там файл з ім’ям com.apple.screensaver.МНОГО_ТЕКСТА.plist. У мене він називається com.apple.screensaver.35111054-D4A4-05A9F-085B5-02B709636DE29.plist. Скопіюйте з цього файлу вміст секції і вставити у верхній, створений раніше. Також замініть значення Path на loginWindowModulePath. Повинно працювати, але я особисто не перевіряв. Натомість перевірив, що заставка запускається навіть при включеному комп’ютері, коли ще не залогінився ні один користувач. Такими можливостями мало яка ОС може похвалитися.