Після виходу iOS 5 у яблучного планшета з’явилася підтримка нових мультитач-жестів для керування системної багатозадачністю. Але з-за малих розмірів екрану ці функції не потрапили до складу прошивки для iPhone і iPod touch. На щастя, наш старий знайомий Грант Пол, більш відомий під псевдонімом @chpwn, крім портований версії Siri закінчив ще один проект під назвою Zephyr.

Zephyr — це твік для зламаних iOS-гаджетів, який продається в Cydia Store за ціною в 2,99$. В даний час він підтримує два нові мультитач-жести для мобільної операційної системи:

  • Перший з них заснований на концепті Макса Рудберга (Max Rudberg), представляє з себе swipe одним пальцем вгору через нижньої межі екрану (протилежний жесту, який використовується для відображення Notification Center) і показує панель багатозадачності з іконками всіх запущених додатків.
  • Другий жест також виконується за межі екрану, але тільки в ліву або праву сторону, що дозволяє перемикатися між запущеними додатками.

Найкраще робота твіка показана на відео-ролику:

Судячи з відео, емуляція жестів для управління багатозадачністю виглядає досить добре. Грант виразно витратив величезну кількість часу і сил на численні покращення в роботі Zephyr. Більш того, на відміну від інших подібних твіков, йому не потрібна установка Activator або інших пакетів з Cydia.

За словами розробника, він не припинить роботу над цим проектом і буде поступово розширювати кількість доступних жестів. На найближчий час у нього запланована реалізація виходу з програми на домашній екран за допомогою щипка чотирма-п’ятьма пальцями, як це зараз існує в iPad.

Цікаво, коли його вже не візьмуть на стажування в Apple? :)