Житель Нью-Йорка Роберт Херсковиц (Robert Herskowitz), так само як і 200 мільйонів людей по всьому світу, із задоволенням користувався iTunes Store для придбання мультимедійного контенту. Жив собі не тужив, горя не знав, поки в один прекрасний день Apple двічі не зняла з його рахунку гроші за покупку однієї і тієї ж пісні. В результаті прояву такого жахливого по своїй суті неповаги компанія з Купертіно стала фігурантом чергового позову на 5 мільйонів доларів.

За словами потерпілого, ще 2 грудня 2010 року він купив в iTunes Store пісню Адама Ламберта «Whatya Want from Me» вартістю в 1.29$, але з жахом виявив, що підступна корпорація двічі зняла цю суму з його рахунку. А коли він зв’язався зі службою технічної підтримки Apple і спробував повернути гроші, то отримав відповідь такого змісту:

Ваш запит був ретельно розглянутий, однак, згідно з умовами продажу вартість усіх зроблених в iTunes Store покупок не може бути відшкодована.

Це відповідає політиці повернень Apple і забезпечує охорону матеріалів, захищених авторським правом.

Природно, така відповідь не міг влаштувати Роберта, який перебував в повній впевненості, що компанія з щорічним доходом більше 100 млрд. доларів самим нахабним чином прикарманила пару його баксів, а також порушила низку каліфорнійських і федеральних законів.

Практично півтора року він не міг звикнутися з цією думкою, після чого наважився відстояти свої права, заручившись підтримкою місцевого адвоката. У позові також йдеться, що у вищезазначеній угоді ніяк не регламентуються повернення за покупки.

Тим не менш, достатньо пробігтися очима по Політиці продажів і повернень (Sales and Refund Policy), щоб переконатися в зворотному:

Такі продукти не можуть бути повернуті : завантажене електронне програмне забезпечення, підписки на програму Software-Up-To-Date, подарункові карти Apple (гіфт-карти) і будь-які продукти Apple Developer Connection.

Схожі речі прописані в умовах iTunes Store (Terms and Conditions):

Всі продажу та оренди продукції є остаточними.

Хочете перетворити 2 долара і 58 центів до 5 млн? Спробуйте двічі придбати будь-яку пісню в мультимедійному магазині Apple. Впевнений, у вас нічого не вийде, так як iTunes чесно повідомить: цей елемент був куплений і за його повторну завантаження грошей не беруть.

Повірте мені, в грудні 2010 року iTunes Store (а також App Store) працював аналогічним чином і повідомляв користувачам про неможливість повторної покупки однієї і тієї ж пісні, книги, програми, фільму і так далі . Тим не менш, я не виключаю можливості багаторазового зняття грошей, якщо у Роберта в записі була підключена платіжна система Paypal. Адже в пам’яті ще свіжий випадок, коли купівля OS X Lion обійшлася Джону Кристману майже 3900$.

Що стосується самого позову, то навряд чи Роберту Херсковицу вдасться відсудити таку велику суму з такими слабкими аргументами. У кращому випадку він отримає назад свої 2,58$, витративши при цьому на судову тяжбу багато грошей, часу і нервів.