Минулого тижня передплатники Apple Developer Program отримали доступ до бета-версії iTunes Match, в результаті чого виникла плутанина: розробники не могли визначитися, чи є відтворення музики на іДевайсах потоковим чи ні? За цей час відбулося кілька подій, які дозволяють скласти певну думку.

Після перегляду перших відео-записів склалося враження, що iTunes Match забезпечує стрімінг як на комп’ютери Mac, так і на мобільні гаджети, що працюють під управлінням iOS. Тоді здавалося, що музика буде лише програватися на пристроях, але не зберігатися в медіа-бібліотеці назовсім.

Трохи пізніше офіційні представники Apple в спілкуванні з ресурсом All Things Digital спростували «streaming-складову» сервісу і охарактеризували його як «призначений для завантаження і прослуховування». Незважаючи на це, деякі розробники все одно вважали, що ранні версії Match забезпечували потокове відтворення.

Але з виходом iOS 5 beta 7 стало зрозуміло, що Apple права. На початку трек просто програвався з інтернету, не зберігався на пристрій і лише завантажувався в його кеш. Тепер при натисканні на кілька пісень одна з них буде відтворюватися, а друга — завантажуватися у фоні (поруч з нею з’явиться відповідна позначка, що показує поточний прогрес). Це добре демонструється в новому відео від хлопців з Insanely Great Mac:

Виходить, що всі програються пісні повинні бути збережені на флеш-накопичувач iPhone, iPad або iPod touch, навіть якщо ви вибрали певний трек, але вирішили не вислуховувати його до кінця. Можливо, користувачам доведеться з часом вручну чистити медіатеку, але після видалення певної пісні вона знову буде доступна для подальшого завантаження на тих же самих умовах.

Схоже, що первісні враження від роботи iTunes Match були швидше за все зумовлені помилками в роботі інтерфейсу iOS або іншими недоробками з боку Apple. Правда, на користь думки про те, що це не баг говорить один цікавий факт: в останніх збірках iTunes присутній саме потокове відтворення, а для завантаження пісні користувачам доводиться явно натискати кнопку з зображенням логотипу iCloud.

До запуску сервісу час є і все ще може змінитись. Але мені не зовсім зрозуміло, навіщо для однаковою операції використовувати два різних підходи. А на даний момент Apple продовжує посиленими темпами виправляти помилки і покращувати роботу iTunes Match.