Вчора, крім усього іншого, вийшло оновлення 1Password версії 3.6, в якому було представлено безліч змін і досить очікувана підтримка останньої збірки Lion для розробників. На жаль, не обійшлося і без «ложки дьогтю» — найкращий менеджер паролів для різних платформ перестав підтримувати Mac OS X 10.5 Leopard, а разом з ним і архітектуру PowerPC.

Девід Шартьє (David Chartier) написав у блозі AgileBits невелику замітку, в якій розповів, що за останній час кількість клієнтів компанії, що працюють в Leopard або на комп’ютерах Mac PowerPC-процесорами, значно скоротилося. Тому розробники ухвалили рішення виключити підтримку Leopard/PowerPC з нової версії 1Password, що дозволило скоротити розмір додатки на 12%.

Ще однією причиною, по якій розробники вирішили відмовитися від підтримки Leopard, є використання протягом тривалого часу (з січня 2010 року, якщо я не помиляюся) різних корисних технологій Snow Leopard зразок Grand Central Dispatch. А оскільки Leopard не надає доступ до цих можливостей, здійснювати подальшу підтримку 1Password ставало все важче і важче.

Тому засновники AgileBits, провівши тривалі дискусії з іншою частиною команди, прийняли остаточне і безповоротне рішення про закінчення підтримки Mac OS X 10.5. Шартьє зазначає, що від такого радикального рішення постраждає менше шести відсотків користувачів, тому власники PowerPC-Маків і Leopard можуть або відмовитися від оновлень, або завантажити більш стару версію програми.

З іншого боку, підтримка Lion означає, що один з кращих менеджерів паролів вже підготувався до релізу операційної системи, тому після її установки користувачі не повинні зазнавати труднощів з інтеграцією 1Password в ОС.

Крім цього, оновилося розширення для Mozilla, який тепер працює приблизно також, як і аддон для іншого WebKit-браузера Google Chrome. Але воно буде доступно тільки для користувачів Safari 5.1 (яка доступна в Lion і Snow Leopard після установки бета-версії для розробників). Інші користувачі продовжать працювати зі старим розширенням.

Серед інших змін в 1Password 3.6 можна виділити наступні:

  • Додана підтримка Firefox 5 (підтримка Firefox 3 була прибрана), Fluid і майбутнього оновлення Dropbox 1.2.
  • Змінена сторінка About, щоб повідомити користувачів про нову назву компанії.
  • Видалено розширення для браузера Camino.
  • В якості альтернативного сховища для бази даних може бути використаний Amazon CloudFront.
  • Виправлені помилки та внесено ряд інших більш дрібних змін.

Вартість одного ліцензії 1Password складає 40$, а сімейна ліцензія обійдеться в 60$. AgileBits пропонує знижки на оновлення, які варіюються в залежності від дати покупки первісної ліцензії.

Але ви завжди можете скористатися безкоштовною версією програми протягом пробного періоду, а вже потім вирішувати — чи варто купувати його чи ні (до того ж, зараз 1Password пропонують купити у складі пакету для фрілансерів від Appstorm).