Після позавчорашнього заходи Мак-ком’юніті в черговий раз розкололося на «тих, кому сподобалися зміни» і «тих, кому абсолютно всі (або майже всі) не сподобалося». Однак, пропоную на кілька хвилин забути про суперечки і ще раз поглянути на саме велике оновлення музичних плеєрів Apple за всю історію їх існування, навіть незважаючи на те, що в Купертіно, здається, забули про iPod Classic.

iPod shuffle

Новенький iPod shuffle Стів Джобс показав вчора найпершим. Попереднє покоління плеєра викликало набагато більше критики, ніж радості, так як відсутність кнопок для управління плеєром сподобалося далеко не відразу. Однак, як зазначив глава Apple, користувачі дуже полюбили голосове управління (VoiceOver). Саме ці два чинники і стали основоположними при створенні четвертої версії «випадкового» медіаплеєра.

Як і останні покоління MacBook Pro і Mac mini, корпус оновленого плеєра виконаний з цілісного шматка алюмінію, відполірованого до блиску. Крім того, користувачеві на вибір пропонується 5 кольорів: срібна, синя, зелена, помаранчева і рожева. Формою iPod shuffle став схожий на свого попередника другого покоління (тільки трохи менше — лінійні розміри складають 31,6 х 29 х 8,7 мм) і знову обзавівся добре знайомої панеллю управління з п’ятьма кнопками.

На задній стороні користувача очікує звична кліпса, що дозволяє закріпити плеєр на одязі, а зверху розташувалися роз’єм для навушників, мікрофон, кнопка для функції VoiceOver (який говорить на 25 мовах світу), а також трипозиційний перемикач режимів роботи shuffle: ліве положення включає випадкове відтворення, середньо положення — відтворення по-порядку, а праве — вимикає плеєр.

Особливу увагу в Купертіно приділили батареї: якщо попереднє покоління працювало не більше 10 годин, то тепер цей показник зріс до 15 годин. Крім цього, для досягнення 80% заряду потрібно «живити» плеєрі протягом двох годин. А для повністю літій-іонний акумулятор зарядиться через 3 години.

Серед інших плюсів iPod shuffle можна виділити функції Genius, 2 ГБ флеш-пам’яті, вага 12,5 грам, синхронізацію декількох плейлистів і фантастичну ціну в 49$ без урахування податку штату.

iPod nano

Напевно, найбільші зміни відбулися саме в iPod nano. Справа в тому, що зник відмітний ознака інших моделей — елемент управління Click Wheel — на мій погляд, це піде плеєра тільки на користь. Сенсорний екран, звичайно, не дотягує по своїм характеристикам до сетчаточного дисплея iPhone 4, але його характеристики покращилися порівняно з представниками попередніх двох поколінь: 1,5″ квадратний екран з роздільною здатністю 240 х 240 пікселів (220 ppi).

Як і у випадку з iPod shuffle, корпус шостого покоління плеєра виконаний з алюмінію і представлений в декількох яскравих кольорах. Але на цьому схожість з shuffle не закінчуються — у nano з’явилася прищіпка, завдяки якій «малютка» може бути спокійно закріплений на одязі. За словами Стіва Джобса, плеєр став на 46% менше і на 42% легше. На верхній частині пристрою розташовується кнопка Sleep/Wake і регулятор гучності, а внизу — док-коннектор і роз’єм для навушників. Nano сумісний з усіма аудіо-аксесуарами, колонками та музичними центрами, які мають 30-піновий док-коннектор.

Природно, мультитач став головною «фішкою» пристрою, який працює на якійсь дивній операційній системі, що візуально нагадує солідно урізаний варіант iOS (саме нагадує, так як представники Apple спростували наявність iOS в новому nano). На даний момент, плеєр розуміє три жесту: перегортання екранів, поворот двома пальцями і перетягування. Також, жести знайшли своє застосування в інтерфейсі управління плеєром або радіо.

Оновлений nano підтримує функції Genius і Genius Mixes, Accessibility, голосове керування, fm-радіо і, завдяки вбудованому акселерометру, Nike+ (функція названа Fitness). Його літій-іонна батарея розрахована на 24 години відтворення музики.

Що цікаво, iPod nano втратив диктофон, можливість знімати і відтворювати відео.

iPod touch

Зовні iPod touch змінився найменше — став ще тонше (хоча, здавалося, куди ще тонше?), обзавівся retina-дисплеєм і двома камерами. Перша з них розташована на задній частині пристрою, що дозволяє знімати відео зі звуком (30fps, 720p) і робити фотознімки. А друга (VGA) призначена для роботи функції FaceTime. Док-коннектор і роз’єм для навушників залишилися на своєму місці, але кнопка Power і регулятор гучності трохи змінилися. Також, кудись поділася пластикова панель на задньої кришки, що «прикривала» антену Wi-Fi.

Серед інших інженерних рішень, перекочували в новий touch з iPhone 4, можна виділити продуктивний і енергоефективний мобільний чіп A4, гіроскоп і акселерометр, а також всі переваги програмного забезпечення iOS, про що всі й так знають.

На мій погляд, у Apple в черговий раз вийшов ідеальний медіаплеєр, який може використовуватися для чого завгодно: музику послухати, і відео подивитися, фото/відео на ходу зробити (мильниці можна сміливо відправляти в утиль), читати веб-сторінки, книги, користуватися програмами з величезного каталогу App Store. А 40 годин аудіо (або 7 годин відео) «дають» прикурити будь-якого подібного пристрою.

Звичайно, хтось очікував нормального GPS, 3G-модуля і інших «плюшок», але тоді незрозуміло, навіщо Купертіно взагалі потрібен iPhone. Так що не варто чекати їх найближчим часом.