В якості третього програмного продукту на традиційній презентації WWDC 2011 компанія Apple представила свій новий хмарний продукт під назвою iCloud, який інтегрується з мобільного і десктопної операційними системами для синхронізації фотографій, документів, музики та інших даних між пристроями, а також надає 5 ГБ дискового простору безкоштовно.

Нинішнім користувачам постійно доводиться синхронізувати різноманітні дані між кількома пристроями за допомогою комп’ютера. Але це не дуже зручно, тому Apple збирається забрати у них частину функцій і передати їх в iCloud, що дозволяє мільйонам iPhone, iPad, iPod touch і всім комп’ютерам Mac обмінюватися даними з хмарою.

До складу можливостей iCloud увійдуть три переписані з нуля функції з «старенького» MobileMe — це автоматична інтеграція з iCal, Mail і Адресною книгою, а також «проштовхування» подій, пошти та контактів на всі перераховані вище пристрої. Більш того, оновлення календаря можуть бути розіслані всім підписаним до нього користувачам, а не тільки на ваші пристрої.

В ході презентації Стів Джобс сказав кілька слів про оптимізованих для роботи з iCloud додатків. Наприклад, оновлений App Store.додаток дозволяє переглядати повну історію покупок і безкоштовно завантажувати на окремі пристрої ще не встановлені додатки. Також, існує можливість автоматичного завантаження куплених програм, книг, закладок iBooks, документів, набраних в мобільній версії iWork (ця можливість називається Documents in the Cloud) і придбаної музики (iTunes in the Cloud, але тільки для 10 пристроїв).

На жаль, жителі Великобританії не зможуть випробувати iTunes in the Cloud аж до 2012 року у зв’язку зі складністю ліцензування. До того ж, переговори з британською організацією Performing Right Society знаходяться в самій ранній стадії.

Ще однією особливістю iCloud є PhotoStream, яка дозволяє автоматично завантажувати фотографії з пристроїв користувачів в «хмарі» Apple і розсилати їх на інші гаджети, в тому числі, комп’ютери Mac і Apple TV. За замовчуванням PhotoStream протягом 30 днів буде зберігати останню тисячу знімків, але після перенесення фотографій в альбоми вони залишаться на комп’ютерах і смартфонах назавжди.

Окремо варто виділити можливість резервного копіювання персональних даних у 5 ГБ сховище. В майбутньому звідти можна буде відновити новий смартфон або планшет, навіть не підключаючи його до комп’ютера. І ось що Apple планує копіювати в iCloud:

  • Придбану музику, програми та книги.
  • Зняті фотографії і відео.
  • Налаштування пристрою.
  • Дані встановлених додатків.
  • Організацію домашніх екранів і додатків на ньому.
  • SMS та MMS повідомлення.
  • Рінгтони.

Не здивуюся, якщо до моменту запуску сервісу Apple доповнить чи спростить цей список.

До речі, якщо ви вже зареєстрували пошту в iCloud і хочете її використовувати в Snow Leopard в додатку Mail, тут досить докладно описано (на англ.), як це можна здійснити. Суть методу зводиться до додавання облікового запису звичайною поштою MobileMe (навіть якщо її у вас немає) і заміни стандартного сервера IMAP mail.me.com на p02-imap.mail.me.com.

І наостанок я хотів би сказати кілька слів про новому судовому розгляді, ініційованому компанією iCloud Communications, яка надає «близькі або ідентичні товари і послуги з 2005 року. У скарзі йдеться, що Apple завдає шкоди зареєстрованого товарного знаку, тому постраждала сторона просить суд відшкодувати всі понесені збитки, а також заборонити Купертіно використовувати назву iCloud. У цьому немає нічого дивного — такі позови виникають після кожного представлення нових продуктів Apple, але компанія вирішує проблеми досить швидко і мирним шляхом.