В інтернеті з’являється все більше і більше подробиць про першої бета-версії iOS 5, яка стала доступна для завантаження розробникам пару днів тому. Я вирішив не експериментувати з установкою прошивки і дочекатися офіційного релізу, але постарався зібрати в одну статтю цікаву інформацію (так що виправляйте мене, якщо буду не правий).

Ще на презентації Стів Джобс сказав, що компанія остаточно відрубала «пуповину» док-кабелю, який пов’язував мобільні яблучні гаджети з iTunes. Тепер вони представляють з себе самостійну одиницю і навіть при першому включенні не вимагають обов’язкового з’єднання з iTunes для активації і початкового настроювання.

Як бачите, Apple пропонує налаштувати новий iPhone, відновити старий бекап з iCloud або з iTunes, після чого пристроєм можна відразу ж почати користуватися. На домашньому екрані з’явилися іконки додатків Reminders і Newsstand, а єдине додаток iPod.app було розділено на два — Музика і Відео, прямо як у iPod touch.

Reminders є не тільки списком справ — завдяки використанню вбудованих в iOS локаційних сервісів це мобільний додаток нагадає вам, скажімо, про необхідність купити продукти, коли ви знаходитесь в магазині.

Крім цього ви зможете додавати звичайні нагадування (з зазначенням дати та часу), а також синхронізувати їх з iCal або Outlook. Нагадування всіляко налаштовуються і організовуються в списки. Загалом, Apple завдала серйозного удару» по аналогічним програмам, що продається в App Store.

За кілька днів я зустрічав кілька діаметрально протилежних думок про нову систему повідомлень. Власники іДевайсов сприйняли цю ідею з ентузіазмом, а ось користувачі Android-смартфонів відразу ж звинуватили Стіва Джобса в крадіжці, схоже забувши, скільки ідей розробники Google запозичили з iOS (iPhone OS). Дісталося «на горіхи» і центру повідомлень (Notification Center), який був розкритикований за дуже слабкий дизайн. Вид повідомлень, їх поведінка та інші опції можна налаштувати.

Змінився і мобільний Safari, в якому з’явилося безліч функцій, про які Скотт Форстолл не розповідав на презентації iOS 5. Наприклад, крім вкладок в iPad і списку для читання Reading List, в браузері з’явився приватний режим перегляду (Private Browsing) і можливість відкривати посилання в тлі. До речі, функція Reader викликається точно так само, як і в настільному браузері — через кнопку в рядку адреси.

Розширився список функцій для людей з обмеженими можливостями. Наприклад, смартфон може вимовляти текст вибраного елемента, використовувати власні жести, блимати світлодіодним спалахом, повідомляючи про повідомлення, і навіть створювати свій малюнок вібрації, встановлюючи його на дзвінок певного контакту.

Ще однією приємною несподіванкою може стати функція Shortcut, яка з’явилася у вікні налаштувань клавіатури. Вона працює точно також, як і відома нам програма Text Expander — ви задаєте скорочення для найбільш часто використовуваних слів або фраз, після чого система автоматично підставляє повну фразу замість набраного скорочення.

Природно, в прошивці знайшли згадки майбутніх яблучних гаджетів і навіть оперативно її зламали — не пройшло і доби до того моменту, як в твіттері з’явилися перші скріншоти домашнього екрану з Cydia і мобільним Терміналом.

І наостанок я хотів би запропонувати подивитися невеликий відео-ролик, в якому показано роботу першої бети iOS 5 на iPhone 3GS. Я думав, що буде працювати повільніше: