Мабуть, головне обурення у досвідчених користувачів Mac OS X викликала вільність дизайнерів Apple, «які познущалися» над iCal і Адресною книгою, які тепер нагадують свої офлайнові аналоги. Тому в продовження циклу статей про «допиливании» Lion я б хотів розповісти нашим читачам, як позбутися цих скінів і відновити колишню душевну рівновагу.

На щастя, «зняти шкіру» з цих двох додатків набагато простіше, ніж повернутися на Snow Leopard. Для цього нам знадобиться всього лише замінити деякі графічні файли, заховані в надрах вашого комп’ютера.

Традиційне попередження: якщо в ході заміни файлів ви зробите що-небудь не так, iCal і Адресна книга можуть перестати працювати. Тому блог Маковод не несе відповідальності за втрату ваших особистих даних у випадку непередбачених обставин або неправильних дій з боку користувачів.

Я покажу послідовність дій для iCal, але вона буде цілком і повністю аналогічна для Адресної книги.

Для початку переконайтеся, що iCal закритий і створіть резервну копію програми (це слід зробити обов’язково, інакше відновити оригінальний зовнішній вигляд буде дуже складно). Просто скопіюйте його з папки Програми (Cmd+C) і вставте в будь-який інший каталог на комп’ютері або на Робочий стіл (Cmd+V).

Тепер в папці Програми вибираємо оригінал iCal, в контекстному меню натискаємо по пункту «Показати вміст пакету» і заходимо в каталог Contents > Resources.

Всередині цієї папки ви побачите зображення та інші файли, які використовуються в якості графічних ресурсів iCal.

Тепер час завантажити модифіковані ресурси:

  • ical_lion_silver.zip — для iCal, створений авторами сайту Simple And Usable;
  • address-book-aluminium-skin-v2.zip — для Адресної книги, створений автором блогу Macnix.

Відкрийте нове вікно Finder, зайдіть у каталог з завантаженнями, розпакуйте цей архів. Саме цими файлами ми будемо замінювати оригінальні ресурси iCal з Lion, які так не сподобалися певної частини користувачів.

Переносимо виділені зображення в каталог з ресурсами iCal (/Applications/iCal.app/Contents/Resources/). Вас обов’язково запитають: «Замінити наявні файли?». Ми погоджуємося, ставимо чекбокс «Для всіх» і натискаємо на кнопку «Замінити».

Оскільки це системне додаток, вам доведеться підтвердити свої повноваження і ввести пароль облікового запису, яка належить до групи адміністраторів (в більшості випадків, це пароль вашого облікового запису).

Як тільки копіювання завершиться, можете закривати вікна Finder і запускати свій новенький iCal:

На жаль, у нього є одна проблема — це колір тексту в заголовку, який більше підходить під шкіряний фон.

Модифікація Адресної книги проводиться абсолютно аналогічним чином (але її форма не зміниться):