Компанія Panic добре відома як веб-розробникам своїм супер-комбайном Coda, так і олдскульним маководам по відмінному медіа-плеєра Audion, якому так і не судилося стати iTunes. Але розмова піде не про цих програмах. Нарешті Panic випустили нову версію самого кращого FTP-клієнта «всіх часів і народів» Transmit 4. Тривимірний грузовичек з жовтою кабіною за всі ці роки вже встиг засвітитися на американському телебаченні і безліч разів тиражировался на різних сайтах (у компанії є своя «стіна сорому»).

Пропоную ознайомитися з найбільш цікавими та новими функціями.

Новий вид

За замовчуванням, програма зберегло двохпанельний режим перегляду, але його зовнішність змінилася до невпізнання. Морально застарілі іконки і тулбари пішли в минуле. Тепер на екрані чисті лінії, контрастні кольори, нові, поліпшені іконки. Все виглядає дуже акуратно і якісно. На головній панелі інструментів доступні перемикачі виду, знайомі кожному власнику Snow Leopad: мініатюри, список, колонки і Cover Flow. Поруч є дві кнопки, які можуть приховувати локальний браузер, таким чином, у нас залишиться одна колонка віддаленого сервера.

Для локальних і віддалених джерел підтримується функція Quick Look, є можливість переглянути інформацію файлу та каталогу в спеціальному вікні:

Трохи нижче розташувалася преобразившаяся панель адреси із зручною навігацією і кнопка Places, що дозволяє швидко перейти в улюблений каталог. З протилежного боку знаходиться кнопка швидкого перемикання між локальним і віддаленим каталогом.

Організація списку файлів теж була значно покращено: кольорові ярлики (класика жанру в Finder), розкриваються папки і «правильна» сортування файлів і каталогів. А рядок статусу обзавелася новими «фішками» на зразок кнопки відображення вікна трансферів (на ній відображається кількість завантажень) і неймовірно привабливого індикатора прогресу, який показує ступінь завантаження конкретного файлу/каталогу і загальний прогрес в цілому. І все це в одному вікні.

З додаткових нововведень:

  • зручна організація Обраного з можливістю додавання папок;
  • установка для серверів різних іконок (в тому числі, favicon’ів сайтів і будь-яких PNG);
  • дві колірні схеми для віддаленої теки (темна і світла).

Швидкість роботи

Transmit 3 був швидкий, Transmit Turbo в Coda — ще швидше, а Transmit 4 — просто ракета. Розробники стверджують, що їхня програма в порівнянні з попередником стала до 25 разів швидше:

Інтеграція з MacFuse

Розробники передбачили фірмове Джобсовское «One more thing»: завдяки MacFuse тепер можна монтувати віддалений каталог у вигляді мережного диска, який просто буде показуватися в Finder. Навіть не знаю, що зручніше :)

У підсумку, можна зробити єдиний висновок — оновлення вдалося на славу! Вартість нової ліцензії Transmit 4 становить 34$; якщо ви є власником 3 версії, оновлення обійдеться в 19$.